O Slovenský pohár v plávaní bojovalo tento rok rekordných 652 žiakov

[Žilina – 28.november 2015] Rekordných 652 žiakov bojovalo tento rok o Slovenský pohár v plávaní žiakov, ktorého partnerom bola spoločnosť FPD. Na pretekoch, ktorých sa každoročne zúčastňujú najlepší plavci bolo prekonaných niekoľko slovenských rekordov. Partner podujatia spoločnosť FPD okrem finančnej podpory, odmenil aj 28 najrýchlejších plavcov súťaže plaveckým sústredením v kúpeľoch Dudince.

Od roku 2013 sa počet účastníkov žiackych plaveckých pretekov každoročne zvyšuje a to aj vďaka profesionálnej organizácii podujatia  a podpore silného partnera ktorým je spoločnosť FPD,“ hovorí Irena Adámková, prezidentka Slovenskej plaveckej federácie.

K športu mám veľmi blízko. Záleží mi na tom, aby sme na Slovensku podporovali športové talenty a vychovávali z nich veľké športové osobnosti, ktoré raz budú reprezentovať našu krajinu na svetových podujatiach. Aj preto sme sa rozhodli opäť podporiť toto žiacke plavecké podujatie,“ hovorí Anton Siekel, predseda Nadácie SOV a zástupca spoločnosti FPD, ktorá sa už po druhýkrát stala generálnym partnerom Slovenského pohára v plávaní žiakov. 

Víťazmi FPD Slovenského pohára žiakov v plávaní 2015 v kategórii C sa stali Aneta Galbavá z plaveckého klubu SPK Bratislava a Maximilián Medvecký z plaveckého oddielu Ružomberok. V kategórii B si víťazstvo odniesli František Jablčník z plaveckého klubu STU Trnava a Sabína Kupčová ŠK Aquasport Levice.

Mladá talentovaná plavkyňa Sabína Kupčová, ktorá v roku 2014 prekonala aj slovenský rekord Martiny Moravcovej v disciplíne 50m voľný spôsob, sa postarala aj počas tohto ročníka súťaže o niekoľko nových slovenských rekordov. Celkovo je držitelkou až 10 slovenských rekordov v kategórii 12 ročných žiačok.

Letné sústredenie v kúpeľoch Dudince získavajú Sabína Kupčová, Tijana Feketeová, Petronela Makšimová, Sára Nikolajová, Nina Vadovičová, Lenka Melničáková, Ela Ďurišová, František Jablčník, Richard Horyl, Andrej Siklenka, Bence Dikácz, Michal Škodný, Marek Tomko, Patrik Kudla, Aneta Galbavá, Miroslava Dinková, Linda Legátová, Tamara Rosipalová, Matilda Neufeldová, Laila Chmelina, Markéta Fiedorová, Markéta Fiedorová, Maximilián Medvecký, Samuel Košťál, Matej Uhliarik, Matej Meliš, Martin Romančík, Radoslav Polčič, Simon Dedík a Adam Odler.

Kompletné výsledky: kategória B žiaci, žiačky a kategória C žiaci, žiačky.