Vianočná nádielka slovenských rekordov na Zimných majstrovstvách SR juniorov a seniorov v plávaní

Prívlastok  "fantastické" si vyslúžilo záverečné podujatie roka 2015, ktorým boli Zimné majstrovstvá Slovenska juniorov a seniorov v plávaní. 297 pretekárov zo 41 plaveckých klubov a 1 413 štartov sme mohli sledovať v novom 25 metrovom bazéne nádherného športového areálu  Elements resort, kde sa po prvý krát konalo toto podujatie. Po rokoch zatvárania plaveckých bazénov na Slovensku, vstúpil do hry súkromný investor, ktorý postavil pre športovcov neuveriteľný komplex, kde na ploche viac ako 100 hektárov vybudoval športové zariadenia, v ktorom sa nachádza nielen 25 metrový, ale aj 50 metrový otvorený bazén. Podmienky na usporiadanie súťaží, ale aj sústredení sú tu priam ideálne, o čom svedčí doslova vianočná nádielka slovenských rekordov. Podujatie prišla podporiť aj plavecká ikona a športová osobnosť Martina Moravcová, ktorá sa právom posťažovala na kritickú situáciu s bazénmi na Slovensku, ale hlavne v jej rodnom meste, Piešťanoch. Požiadala prítomných pretekárov a fanúšikov o podporu pri riešení tohto problému a zaželala svojim nasledovníkom veľa úspechov. Na odovzdávanie prišiel aj bývalý výborný plavec a dnes uznávaný odborník na tému zdravej výživy Igor Bukovský. Nechýbala celá slovenská špička seniorských a juniorských reprezentantov, na čele s plaveckým top triom slovenského plávania:  Rišo Nagy, Katka Listopadová a Tomáš Klobučník. Pred každým finále odovzdávala prezidentka SPF Irena Adámková spolu s manažérom reprezentácie Ivanom Šulekom a predsedom KVŠ Milanom Záborským dekréty reprezentantov seniorov, starších juniorov a mladších juniorov, ako aj ďiaľkoplavcom. Rekordy padali ako listy na jeseň, jeden za druhým, nehľadiac na kategórie ani pohlavie, štafety nevynímajúc.   Vymenovať všetkých, ktorí prekonali SR rekord by bol siahlodlhý zoznam, preto sa osobitne zmienim iba o jednom rekorde v disciplíne, ktorú ako v atletike šprint, možno označiť za kráľovskú a to sto metrov voľný spôsob, kde Vlado Štefánik z klubu Nereus Žilina pokoril hranicu 49 sekúnd a iba stotinka ho delila aj od pokorenia hranice 48 sekúnd, lebo stopky sa zastavili na  čase 48,00 sek. Tento talentovaný mladý plavec bol v sobotnom finále hlavným hrdinom podujatia a právom, lebo pre jeho prirodzený talent ho obdivovali nie iba plavci, ale aj tréneri. Veríme že mu chuť a energia vydrží čo najdlhšie. Viac o rekordoch sa dočítate na stránke:  http://www.swimrankings.net/services/CalendarFile/13912/live/RecordsByEv...

Touto cesto mi dovoľte poďakovať sa za prácu v roku 2015 všetkým plavcom, ich osobným trénerom, ako aj vedeniu a sekretariátu Slovenského plaveckého zväzu, ktorý pripravoval podmienky reprezentantom na ich prácu.

Želám Vám všetkým pokojné a veselé vianočné sviatky v kruhu rodiny, ktorá vám po celý rok chýbala a vy jej. Rok 2016 si spolu zaželajme ešte úspešnejší ako bol tento.

Ivan Šulek - manažér reprezentácie SR v plávaní