Reprezentačný štart juniorov v Budapešti

V4 Olympic Hopes, alebo štvorstretnutie nádejí Maďarska, Poľska, Česka a Slovenska sa konalo v Budapešti počas víkendu od 7.do 8.mája 2016. Aj keď celkové štvrté miesto v porovnaní s ďaleko väčšími krajinami môže budiť dojem neúspechu, nemožno hodnotiť vystúpenie našich mladých nádejí za zlyhanie. 

Prvé medailové umiestnenie si vyplával  v prvej disciplíne 50 m voľný spôsob Tomáš Želikovský, ktorý obsadil za maďarským reprezentantom druhú priečku časom 24,14 sek. Druhú medailu, bronzovú získali dievčatá v štafete 4x200 metrov voľný spôsob, v zložení Potocká Tamara, Ripková Zora, Feketeová Tijana a Marušáková Emma časom 8:58,17 min. V disciplíne 200 metrov voľný spôsob sa presadila Sabina Kupčová, ktorá si vyplávala bronzovú medailu časom 2:10,19 min. Druhú striebornú medailu získal Tomáš Želikovský na 50 metrov motýlik v čase 25,67 sek. V rovnakej disciplíne sa presadila aj Tamara Potocká, ktorá skončila na 3. mieste časom 28,67 sek. a týmto časom splnila B limit na MEJ. Druhú bronzovú medailu si vyplávali dievčatá v štafete 4x100 m voľný spôsob v zložení Ripková Zora, Reindl Robin, Marušáková Emma a Feketeová Tijana časom 4:04,09 min.Tamara Potocká bola úspešná aj v disciplíne 100 metrov voľný spôsob, keď si časom 59,47 sek. vyplávala druhú bronzovú medailu. Medzi úspešných slovákov sa zaradil aj Tomáš Niedl, ktorý v disciplíne 200 metrov prsia získal bronz časom 2:27,46 min. V rovnakej disciplíne zabodovala druhým miestom aj Nikoleta Trníková, časom 2:37,84 min. a týmto časom splnila A limit na MEJ. Medzi medailistov sa zapísala aj Ripková Zora v disciplíne 100 metrov motýlik, keď časom 1:05,34 min. obsadila tretiu priečku. 

Aj napriek týmto úspechom sme skončili v oboch kategóriách aj celkovo na štvrtom mieste. Konkurencia v okolitých štátoch je silná, no naši reprezentanti sa nevzdávajú a veríme že sa na na veľkých medzinárodných podujatiach časom presadia.

Kompletné výsledky aj plnenie limitov sú v prílohe.