Majstrovstvá Slovenska juniorov a seniorov v plávaní - Bratislava, 17.-19.6.2016

Tomáš Púchly a Karolína Hájková boli prvý súťažný deň najjagavejšie hviezdy majstrovstiev. V poobedňajšom finále Tomáš v disciplíne 50 metrov voľný spôsob prekonal naraz dva rekordy, seniorský aj juniorský, skvelým časom 22,86 sek., čím si vylepšil vlastný osobný rekord, ale aj B limit na OH v Riu o 4 stotiny sekundy. Karolína mala po doplávaní disciplíny 200 metrov znak dôvod na široký úsmev, nakoľko časom 2:13,73 nielen prekonala starý seniorský rekord SR, ale posunula aj svoj B-čkový limit na Olympiádu. 

Pred zahájením finálového poldňa oznámila prezidentka SPF Irena Adámková správu, že na základe výberového konania vystrieda Ivana Šuleka vo funkcii manažéra reprezentácie na olympijský cyklus  2016 - 2020 Miroslav Machovič.

Druhý súťažný deň sa opäť darilo Tomášovi Púchlemu, ktorý prepísall hneď tri slovenské rekordy. Najskôr na 100 metrov voľný spôsob časom 50,65 sek. opravil juniorský a aj seniorský SR rekord, ale hlavne pridal aj svoj druhý B limit na OH v Riu a  o niekoľko minút neskôr  na 50 metrov znak časom 26,49 sek. zlepšil juniorský SR rekord. Ďalší B limit na OH  pridala aj Katka Listopadová, ktorá v disciplíne 200 metrov polohové preteky zaplávala čas 2:16,87 min.

Aj tretí súťažný deň bol bohatý na rekordy. Prvý národný rekord a hneď seniorský pokorila Andrea Podmaníková na 50 m prsia časom 32,08 sekundy. V disciplíne 200 metrov vošný spôsob opravil Vlado Štefánik juniorský slovenský rekord časom 1:53,18 min. V rovnakej disciplíne sa darilo aj Sabine Kupčovej, ktorá prekonala rekord v kategórii 13. ročných, nový rekord má hodnotu 2:10,03 min. 

Celkovo možno hodnotiť tieto majstrovstvá za úspešné hlavne pre juniorov, ktorí už majú svoje vrcholné podujatie MEJ predo dvermi, čo je už vidieť na ich výsledkoch. Seniori sú ešte stále v tvrdej príprave na OH v Rio De Janeiro.   

Kompletné výsledky nájdete: https://www.swimrankings.net/services/CalendarFile/15236/live/index.html

 

Download: