Na Malte v prvom zápase na ME tesná prehra Slovákov s Gréckom

Naša vodnopólová reprezentácia do 17 rokov nastúpila dnes predpoludním na svoj prvý zápas na ME na Malte v skupine ,, D " proti Grécku a veru, bolo sa na čo pozerať od začiatku až do samotného záveru. Nakoniec tesnú výhru o gól vybojoval náš súper, ktorý uspel 11:10

Do brány sme nastúpili so Štefanom Hrehorom a začali sme veľmi  dobre, pretože po góle Maxa Molnára sme krátko po nevyužití presilovej hry išli do vedenia 1:0. Lenže do konca prvej štvrtiny sa hra otočila a húževnatí Gréci nám dali štyri góly po sebe a to ešte po faule Jakuba Barlu chytil Štefan Hrehor pokutový hod. Inkasovali sme po vylúčení Jakuba Oršulu a po druhom pokutovom hode, ktorý znova zavinil Jakub Barla. Jedno vylúčenie Maxa Molnára sme ubránili a 14 sekúnd pred koncom Michal Úradník znížil na rozdiel dvoch gólov 2:4.

Druhá časť hry patrila zverencom trénerského tandemu Karol Bačo mladší a Peter Nižný. Hneď v úvode skóroval Max Molnár a využil presilovú hru a bolo 3:4 a o minútku na to Matej Čaraj vyrovnal na 4:4, skórovali sme tri razy po sebe. Naťahovanie sa so súperom pokračovalo ďalej, na gól Grécka sme dokázali odpovedať vyrovnávajúcim zásahom na 5:5 keď sa presadil Norbert Kozmér. Následne bol vylúčený v našom družstve Jakub Oršula a súper využil presilovú hru na 6:5. Mladým Slovákom sa po vylúčení súpera podarilo oplácať rovnakou mincou a po oddychovom čase vyrovnal Adam Krajčík na 6:6. Pol druha minúty pred koncom polčasu naklonil misky váh na našu stranu siedmym gólom Matej Čaraj a vyhrávali sme 7:6. Je škoda, že 40 sekúnd pred koncom sme nevyužili presilovku na poistenie si vedenia.

Do tretej štvrtiny sme vstúpili faulom Filipa Hannela, ale presilovku Grécko nevyužilo, no naopak, Michal Úradník dal náš ôsmy gól a bolo to už ovela veselšie 8:6.  Lenže v ďalšom priebehu dal súper štyri góly po sebe a dostal sa do vedenia 10:8, navyše sa za stavu 8:8 v našom tíme vyfauloval Jakub Oršula. Za stavu 9:8 pre Grékov sme mali výhodu presilovej hry, ale gól sme nedali, navyše súper pridal svoj 10-ty gól 109 sekúnd pred koncom.

A prišla záverečná štvrtina. Po takýchto gólových hodoch v jednotlivých častiach a najmä v takýchto dueloch už v záverečnýn ôsmich minútach nezvykne padať veľa gólov a to sa potvrdilo aj tentoraz. Diváci videli v tejto časti hry len tri góly. Max Molnár využil presilovú hru a znížil na 10:9, ale o 22 sekúnd Michal Úradník zavinil pokutový hod a Hrehor inkasoval gól na 11:9. Následne sme znova chybovali keď Michal Úradník a Filip Hannel boli vylúčení, ale Grécko gól nedalo. Posledné slovo si v zápase vzali naši hráči, keď niečo viac ako tri minúty pred koncom Adam Krajčík znížil na 11:10. Krátko na to bol vylúčený Norbert Kozmér a obidva tímy si vzali po oddychovom čase, ale gól sme už nevideli a tak sme v úvodnom zápase zaknihovali prehru 10:11 s Gréckom.

Grécko vs Slovensko 11:10 ( 4:2, 2:5, 4:1, 1:2 )

Naše góly: Molnár 3, Úradník, Čaraj, Krajčík po 2 , Kozmér 1

Priebeh zápasu: 0:1, 4:1, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5, 6:8, 10:8, 10:9, 11:9, 11:10