Tréner Karol Bačo ml. po prehre s Gréckom: ,,Škoda našich ,,blackoutov ! "

Prvý hrací deň na ME na Malte priniesol pre zverencov našej trénerskej dvojice Karol Bačo ml. a Peter Nižný náročný oriešok v podobe duelu proti Grécku. Bol to od začiatku stretnutia mimoriadne náročný zápas, v ktorom sme išli do vedenia, ale súper sa štyroma gólmi po sebe ujal vedenia 4:1. Zbrane sme nepoložili, ba naopak, kopli sme poriadne do vrtule a troma gólmi po sebe sme stav vyrovnali na 4:4. Aj v ďalšom priebehu to bolo maximálne vyrovnané a obe strany sa držali na krátko, stav bol vyrovnaný 5:5, ale aj 6:6. Dôležitý moment nastal v závere druhej štvrtiny, keď Matej Čaraj poslal Slovákov do vedenia a vyhrávali sme 7:6 a veľká škoda momentu, keď 40 sekúnd pred koncom sme mali výhodu presilovej hry, ale nezahrali sme ju podla našich predstáv a gól z toho nepadol. V tretej osemminútovke skóroval Michal Úraník a Slovensko sa po prvý raz ocitlo vo vedení o dva góly 8:6, ale následne prišiel niekoľkominútový výpadok našich hráčov, čo súper využil štyroma gólmi po sebe a ujal sa vedenia na 10:8. Dokázali sme reagovať Molnárovým gólom a znížili na rozdiel gólu, ale znova súper odrazil našu snahu a bolo 11:9. Niečo viac ako tri minúty pred koncom Adam Krajčík nás znova priblížil ku Grékom na 11:10, ale to bolo v otázke stavu skóre definitívne všetko. Nayše sme v závere ubránili presilové hry. Ďalšie strely už v bráne súpera neskončili, keď smerovali do brvna a žrde. Vyrovnaný zápas, ktorému by viac svedčala remíza.

Tréner Karol Bačo ml. : ,, Vyhrávali sme 1:0, potom však súper dal 4 góly po sebe a prehrávali sme o tri góly 1:4, polčas sme však vyhrali o gól 7:6. Ešte na začiatku tretej štvrtiny sme dali gól na 8:6, žiaľ, potom prišla dvoj-troj minútovka, ktorá nás akosi dosť často zvykne stretnúť, kedy chytíme akýsi ,, blackout " a dostaneme tri góly po sebe. V závere ešte prišli dve strely, ktoré ale skončili na brvne, naozaj škoda toho, veľká škoda. Nezostáva iné, len pripraviť sa na pondelkový zápas, pretože dovolím si tvrdiť, že máme najvyrovnanejšiu skupinu presne tak ako to ukazujú výsledky." Náš tréner si pozrel náš ďalší skupinový zápas, v ktorom Rusko porazilo Turecko tesne o gól 8:7 a práve Turecko bude našim pondelkovým ranným druhým súperom na ME na Malte : ,, Celý zápas bol vyrovnaný, aj keď Rusi v závere odišli na trojgólový rozdiel 8:5, Turci dokázali záver zdramatizovať, posledný gól dali z pokutového hodu 9 sekúnd pred koncom stretnutia. Čaká nás znova veľmi ťažký duel, o tom som presvedčený," dodal na záver Karol Bačo ml.