Mladí Slováci po tretej skupinovej prehre na ME bez zisku bodu !

Do tretieho záverečného skupinového súboja proti Rusku sme nastúpili s vedomím, že ak nad súperom vyhráme, môžeme postúpiť ďalej presne tak, ako sme si pred šampionátom dali za cieľ. Žiaľ, ani v tomto stretnutí nám ruže nekvitli aj keď bol maximálne vyrovnaný a nakoniec sa šťastie usmialo na zverencov trénera Vladimira Fedorina. V kombinácii s výhrou Grécka nad Tureckom to znamená, že v našej skupine sú Gréci s plným počtom deviatich bodov prví, hneď za nimi skončili Rusi, ktorí získali šesť bodov a tretí sú Turci s troma bodmi za výhrou nad Slovenskom. To obsadilo posledné štvrté miesto, pričom nezískalo ani bod a nakoniec si zahrá v skupine o 13 . - 16. miesto. Prvým súperom mladých Slovákov budú Nemci, ktorých naši hráči porazili v kvalifikácii v Ľubľane, ale pred pár dňami na prípravnom turnaji v Piešťanoch sme s nimi ťahali za kratší koniec. Súboj štartuje v stredu od 9:00 hod. Pre zaujímavosť, Nemci tento rok vymenili hlavného trénera a národný výber Nemecka v tejto kategórii trénuje náš Milan Šagát, ktorý je bývalým spoluhráčom Karola Bača mladšieho z Košíc.

V prvom súboji dnešného hracieho dňa sme nastúpili ráno v maltskom meste La Valletta proti Ruskom s Hrehorom v bráne. A začali sme veľmi dobre, keď hneď na začiatku skóroval Matej ČARAJ a Slovensko viedlo 1:0. Krátko na to vylúčenie nášho Jakuba Barlu potrestané nebolo, ale Rusi si to vynahradili hneď na to, keď skórovali dva razy po sebe a ujali sa vedenia 2:1. Následne mladí vodnopóloví reprezentanti Slovenska mali dva razy po sebe výhodu presilovej hry a dve minúty pred koncom prvej časti po góle Michala ÚRADNÍKA sme vyrovnali na 2:2. 76 sekúnd pred koncom sme mali výhodu presilovej hry a možnosť ísť zasa do vedenia, ale tú sme nevyužili a naopak, inkasovali sme 17 sekúnd pred záverom a tak sme prvú osemminútovku prehrali tesne 2:3.

Ani na začiatku druhej štvrtiny sme ponúknutú príležitosť na skórovanie v presilovke nevyužili, ale po góle Adama KRAJČÍKA sme nakoniec vyrovnali stav na 3:3. Záver však lepšie zvládol ruský tím, ktorý dal dva góly po sebe a pred druhým polčasom náš výber prehrával o dva góly 3:5.

V úvode tretieho dejstva sme dokázali konečne skórovať z ponúknutej výhody presilovej hry Matejom ČARAJOM a znížili sme stav na 4:5, ale ruskí rovesníci nám dali ďalšie dva góly po sebe a pre našich chlapcov to začalo byť nepríjemné 4:7. Znova agilný Matej ČARAJ znížil v presilovej hre gólom na 5:7, ale následne sme pykali my, keď sme mali dvoch vylúčených hráčov po sebe a druhú presilovku dokázal ruský tím využiť na vstrelenie ôsmeho gólu a vyhrával 8:5. Tomu sa vyfauloval v tejto štvrtine Serebrennikov a v presilovke zasa Matej ČARAJ znížil na 8:6, aby po našom oddychovom čase udržal naše nádeje na dobrý výsledok pred záverečnou časťou hry Adam KRAJČÍK a znížil na 8:7.

Lenže, v záverečnej štvrtine sme nedokázali ani raz skórovať, súper nám dal dva góly, z toho jeden v presilovej hre keď bol vylúčený náš 4-gólový strelec Matej Čaraj a tak sme nakoniec tento súboj prehrali o tri góly 7:10

Rusko vs Slovensko 10:7 ( 3:2, 2:1, 3:4, 2:0 )