V play-off proti Portugalsku

Mužská vodnopólová reprezentácia spoznala súpera v boji o ME

V play-off proti Portugalsku

Slovenskí vodní pólisti zabojujú o postup na záverečný turnaj  majstrovstiev Európy v dvojzápase proti Portugalsku. S týmto súperom Slováci ešte nikdy neprehrali, a tak sú jasným favoritom na postup medzi šestnásť najlepších tímov starého kontinentu. Prvý zápas odohrajú slovenskí reprezentanti v bazéne súpera v sobotu 24. februára 2018. Odveta je na programe o týždeň neskôr na Slovensku.

V boji o miestenku na šampionát je ešte šestnásť národných výberov - osem z prvého kvalifikačného kola a rovnaký počet nasadených tímov, ktoré skončili na minuloročných ME na 9. až 16. mieste. Medzi nimi i Slovensko, ktoré skončilo vlani v Belehrade na 13. mieste. Podľa kvalifikačného kľúča tak mal byť súperom Slovákov jeden z dvojice tímov Portugalsko a Izrael. Tí postúpili do play-off z druhých miest svojich kvalifikačných skupín. Sobotňajší žreb napokon slovenským reprezentantom prisúdil Portugalsko. Izrael vyzve v boji o postup na kontinentálny šampionát štrnásty tím minuloročných ME – Gruzínsko.

S Portugalskom sa Slováci stretli aj v posledných dvoch kvalifikáciách. Pred ME 2014 ich v Porte zdolali vysoko 2:16 a o dva roky neskôr pred ME 2016 na kvalifikačnom turnaji v Gruzínsku rovnako jednoznačne 15:6. Portugalsko sa na majstrovstvách Európy ešte nikdy nezúčastnilo. Slovenský tím zabojuje o celkovo deviatu účasť na európskom šampionáte.

Ženská reprezentácia odohrá svoje prvé stretnutie pred našimi fanúšikmi proti Turecku 17. februára 2018.

Termíny:

MUŽI

24.02.2018

Portugalsko - Slovensko

03.03.2018

Slovensko - Portugalsko

ŽENY:

17.02.2018

Slovensko - Turecko

03.03.2018

Turecko - Slovensko

 

 

Zdroj: Patrik Tkáč, Denník Šport