Vyhlásenie najúspešnejších športovcov SPF za rok 2017

Galavečer SPF

Na slávnostnom galavečere v hoteli NH Gate One v Bratislave vyhlásili zástupcovia Slovenskej plaveckej federácie ( SPF ) v piatok 9. februára 2018 najúspešnejších športovcov SPF za rok 2017. Ocenení boli aj významní jubilanti za prínos v rozvoji plaveckých športov, ako aj kluby a oddiely pri príležitosti výročia ich založenia. Súčasne bolo úvodom udelené špeciálne ocenenie prezidenta SPF za mimoriadny čin v rozvoji plaveckých športov pre pani Zuzanu Juskovú ako prvú Slovenku, ktorá preplávala slávny prieplav La Manche. Podujatie moderoval moderátor a DJ Karol Mazák.

Najlepšími plavcami Slovenska za rok 2017 sa stali Katarína Listopadová z ŠK Dukla Banská Bystrica a  Richard Nagy rovnako z ŠK Dukla Banská Bystrica.

Na druhom mieste medzi ženami skončila Andrea Podmaniková a tretie miesto obsadila Karolína Hájková. Strieborná trofej v mužskej kategórii putovala do rúk Tomáša Klobučníka, bronzovú trofej si prevzal Marek Botík.

Víťazom kategórie najúspešnejší Junior za rok 2017 sa stal Jozef Beňo z topoľčianskeho klubu PIRANA Sport Club, najúspešnejšou Juniorkou za rok 2017 sa stala Miroslava Záborská  z Plaveckého klubu STU Trnava.

V kategórii Masters medzi ženami zvíťazila Zuzana Mimovičová, medzi mužmi zvíťazil v kategórii Masters Marek Botík.

V synchronizovanom plávaní sa tešili z prvého miesta v kategórii pár seniorky Petra Ďurišová a Diana Miškechová. Najúspešnejšou sólistkou v seniorskej kategórii sa stala Nada Daabousová.

Najlepšou juniorskou sólistkou sa stala Nátalia Pivarčiová, ktorá zároveň spolu s Kristínou Kvasňovskou zvíťazila aj v juniorskej kategórii ako najlepší pár. Ocenenené bolo aj naúspešnejšie družstvo v zložení nasledovných 10 akvabel: Júlia Bachárová, Zuzana Bodíková, Petra Ďurišová, Romana Horská, Kristína Kvasňovská, Laura Lisá, Diana Miškechová, Nátalia Pivarčiová, Rebecca Schererová, Sophia Suranová.

V diaľkovom plávaní boli ocenení v juniorskej kategórii Marek Pavuk a v seniorskej kategórii Peter Gutyan, obaja diaľkoplavci zo Športového klubu AQUASPORT LEVICE.

Vo vodnom póle v mužskej kategórii trojicu najúspešnejších pólistov tvoria Matej Čaraj z KVP Nováky v kategórii U17, Adam Mitruk z ŠK Hornets Košice v kategórii U20 a víťazom seniorskej kategórie je odchovanec KVP Nováky Juraj Zaťovič, momentálne pôsobiaci v gréckom klube Paok Solun. U vodnopólistiek v kategórii U17 sa víťazkou stala Anastasija Halocká z ŠK Modrí Draci Košice, v kategórii U20 zvíťazila Miroslava Stankovianska a v seniorskej kategórii Emma Junasová, obe odchovankyne PVK Vrútky.

V FPD Slovenskom pohári družstiev 2017 sa víťazom stal Plavecký klub STU Trnava.  Druhé miesto patrí Plaveckému klubu ORCA Bratislava. Tretie miesto obsadil bratislavský klub SPK Bratislava.

Celkovo bolo v roku 2017 prekonaných 75 slovenských plaveckých rekordov!

( Ženy 27 rekordov, Muži 48 rekordov)

Download: 
Event reference: