Slovensko porazilo ôsmy tím Svetovej ligy z Kazachstanu o gól a skončilo v Tbilisi druhé !

Slovenskí vodnopóloví reprezentanti porazili v treťom zápase na medzinárodnom turnaji v gruzínskom Tbilisi ôsmy tím Svetovej ligy z Budepešti Kazachstan tesne o gól 11:10 a po dvoch výhrach a jednej prehre nakoniec v generálke pred odletom na ME do španielskej Barcelony obsadili pod Kaukazom druhé miesto.

Do tretieho zápasu sme nastúpili v bráne s Tomášom Hofericom, ale bez Ladislava Vidumanského ml. a po góle Ďuríka v presilovej hre sme vyhrávali 1:0.  Krátko na to pridal Lukáš druhý gól a Slovensko sa ocitlo v dvojgólovom vedení. Ďalšiu výhodu na gól sme v presilovej hre nevyužili a necelé tri minúty pred koncom sme inkasovali gól na 2:1. Po peknom góle nášho kapitána Juraja Zaťoviča sme znova viedli o dva góly 3:1, ale do konca prvej časti hry dokázal Kazachstan vyrovnať dvoma gólmi po sebe na 3:3 a tak aj v treťom zápase po sebe sme videli v priebehu úvodného dejstva v našom zápase množstvo gólov.V priebehu druhej osemminútovky sme inkasovali dva góly po sebe a súper nám utiekol na 3:5, keď sa najprv presadil po vylúčení Baláža a potom pridal z hry aj piaty gól.  Kazachovia nám zo záveru prvej štvrtiny ušli z 3:1 v náš prospech na 3:5 v náš neprospech a to ešte 78 sekúnd pred záverom prvého polčasu pridal súper šiesty gól. Nepríjemnú šesťgólovú šnúru sa podarilo zverencom trénerskej dvojice Peter Nižný a Karol Bačo mladší preťať 38 sekúnd pred záverom keď náš štvrtý gól dal Ďurík a tak po prvom polčase Slovensko prehrávalo s Kazachstanom o dva góly 4:6. Druhý polčas bol z pohľadu Slovenska ako z veľkej knihy, po dvoch góloch Kolárika sme vyrovnali na 6:6 a aj keď sme ešte inkasovali gól na 6:7, tak 32 sekúnd pred záverom tretej štvrtiny M.Úradník vyrovnal na 7:7 a tak pred poslednými ôsmymi minútami sa začínalo odznova. Zápas ako na hojdačke pokračoval aj v poslednom dejstve, vylúčenie súpera sme na gól nepotrestali a následne sme inkasovali ôsmy gól - 7:8. V ďalšom priebehu dve ponúknuté šance na gól v presilovke sme využili na polovicu a vyrovnávajúci gól dal Kolárik na 8:8. Následne mali obidva tímy po jednom vylúčenom hráčovi, ale gólovo sa nepresadili a tak to vzali do rúk naši reprezentanti a po presnom zásahu Mareka Tkáča Slovensko viedlo 9:8. Z následného protiútoku vyrovnal súper na 9:9 a čas na rozhodnutie sa krátil veľmi rýchlo. Tri minúty pred záverom sme sledovali lavínu vylúčení na oboch stranách, celkovo boli vylúčení štyria hráči a to po dvoch na oboch stranách, ale góly v presilovkách nepadli. Niečo viac ako dve minúty pred koncom dal gól náš súper a my sme prehrávali 9:10. V závere sa diali veci, po vylúčení súpera napriahol Čaraj a vyrovnal na 10:10, 14 sekúnd pred koncom bol vylúčený Baláž, súper z piatich metrov gól nedal, fauloval a naši hráči rozohrali situáciu, rýchla lopta priletela dve sekundy do konca na  Mareka Tkáča a ten nezaváhal a to znamená, že Slovensko pod Kaukazom obsadilo nakoniec duruhé miesto a porazilo účastníka Svetovej ligy z Kazachstanu tesne o gól 11:10 !

Slovensko vs Kazachstan 11:10 ( 3:3, 1:3, 3:1, 4:3 )

Naše góly: Ďurík 3 a Kolárik 3, Marek Tkáč 2, Zaťovič, Čaraj a M.Úradník po 1

Autor: Patrik Pavelka