ŠOK na úvod na Darko Čukič Cupe, prehra Slovenska s Maltou o osem gólov

Naša vodnopólová reprezentácia U15 absolvovala úvodné stretnutie v srbskom Belehrade na 12. ročníku medzinárodného vodnopólového turnaja pod názvom - Darko Čukič Cup. Mala to byť pre náš tím povinná jazda a hladké víťazstvo na úvod. Opak bol však pravdou, keď na konci zápasu svietil na ukazovateli stav, ktorému doma nikto nechcel veriť. Slovensko prehralo s Maltou rozdielom dvoch tried 6:14, pričom našich päť gólov dal Patrik Adamec a jeden pridal Marco Miháľ. Dnes hráme od 13-tej hodiny v druhom skupinovom zápase proti USA.

Zverencom trénerského dua Miroslav Gogola a Miroslav Fabian sa asi ani len vo sne nesnívalo, žeby na úvod šampionátu s Maltou zaváhali a ešte takým výrazným rozdielom. Súper išiel hneď na začiatku do vedenia, potom sa nám podarilo vyrovnať v presilovke na 1:1, ale do konca prvej štvrtiny sme dostali ďalšie tri góly a Malta už viedla 4:1. V úvode druhej časti hry sme na pár minút zdvihli hlavy, keď sme sa gólovo presadili dva razy po sebe a ukrojili so súperovho náskoku na rozdiel gólu, ale po ďalších troch góloch v našej sieti nám znova Malta ušla a vyhrávala 7:3. Prvý polčas po góle z pokutového hodu bol nakoniec 7:4. Na začiatku tretej štvrtiny sme znova znížili na rozdiel dvoch gólov 7:5, ale súper nás definitívne zaklincoval piatimi gólmi po sebe a to už bolo veľmi zlé - 12:5 po troch štvrtinách. V poslednom dejstve sme po góle z päťky znížili na 12:6, ale súper nám dal ďalšie dva góly a tak v úvodnom zápase na Darko Čukič Cupe Slovensko šokujúco podľahlo Malte o osem gólov 6:14. ,, Žiaľ, realita je taká, aká je, " povedal po zápase tréner Miroslav Gogola.

Malta vs SLOVENSKO 14:6 ( 4:1, 3:3, 5:1, 2:1 )
Naše góly : P. Adamec 5, M. Miháľ 1

Autor: Patrik Pavelka