V druhom zápase na Darko Čukič Cupe debakel Slovákov s USA

Po úvodnej šokujúcej prehre na 12.ročníku medzinárodného vodnopólového turnaja pod názvom Darko Čukič Cup v srbskom Belehrade, keď sme rozdielom dvoch tried prehrali s Maltou 6:14, sme na druhý deň nastúpili proti výberu USA do 15 rokov. Ani v tomto stretnutí nám ruže nekvitli a zaznamenali sme druhú prehru s debaklom o 15 gólov 2:17. Naše góly dali Halo a Kleščinský.

Počas celého stretnutia súper udával jasne tón a po všetkých stránkach nás prevýšil. Naši hráči dokázali s Američanmi držať krok ako tak v priebehu úvodnej štvrtiny, keď za stavu 3:0 dal náš prvý gól HALO, pričom sme využili presilovú hru a druhý a posledný presný zásah si pripísal na svoje konto štyri sekundy pred koncom prvej štvrtiny kapitán KLEŠČINSKÝ. Žiaľ, v ďalšom priebehu stretnutia už padali góly len do našej brány, polčas vyhral tím USA 8:2 a v priebehu tretej štvrtiny nám Američania nasúkali sedmičku a pred záverečnou časťou to už bolo hrozivých 15:2. Záver sa už len dohrával, videli sme dva góly, ktoré padli do našej brány a tak sme prehrali aj vo svojom druhom zápase na  Darko Čukič Cupe s výberom U15 z USA 2:17.
USA vs SLOVENSKO 17:2 ( 5:2, 3:0, 7:0, 2:0 )
Naše góly: Halo a Kleščinský po 1

Autor: Patrik Pavelka