Naša U19-tka prehrala na ME v Portugalsku aj s Izraelom

Po nedeľnej tesnej prehre na ME U19 v Portugalsku s Veľkou Britániou 6:7 nastúpili dnes krátko popoludní Slovenky v druhom skupinovom zápase proti Izraelu s cieľom napraviť si chuť po nevydarenom úvodnom stretnutí. Podobne ako v prvom meraní síl, aj v tom dnešnom sa trénerská dvojica Szabolcs Eschwig-Hajts a Milan Henkrich spoliehala v bráne na jednotku Kristínu Horváthovú. Tak ako včera sme však začali zápas zle, keď v tretej minúte sa dostali súperky po úvodnom presnom zásahu do vedenia a naše reprezentantky prehrávali 0:1 a krátko na to sa Izrael presadil znova tou istou strelkyňou a kapitánkou Felix Abigail a bolo 0:2. Z ďalšieho protiútoku sme však dokázali rýchlo odpovedať, keď našu šancu na gól premenila Beáta KOVÁČIKOVÁ a znížila na 1:2, aby znova Beáta KOVÁČIKOVÁ niečo viac ako poldruha minúty pred koncom prvej časti vyrovnala na 2:2. Prvé vylúčenie v tomto zápase sme mali na svojom konte my, keď faulovala Barbora Rusznáková, ale dokázali sme sa presilovej hre súperiek ubrániť. V závere prvej osemminútovky, 48 sekúnd pred koncom si naša lavička vybrala oddychový čas a o 13 sekúnd na to dostali Slovenky výhodu presilovky. Krátko pred vypršaním izaelského trestu to vzala na svoje plecia Emma JUNASOVÁ a z 0:2 to bolo razom 3:2 pre naše dievčatá. Hneď po góle si vzal oddychový čas náš súper s cieľom prekvapiť našu obranu, ale ustáli sme to a tak po prvom dejstve naše dievčatá vyhrávali o gól 3:2, keď sa im podarilo výsledok otočiť z hendikepu 0:2.

Do druhej štvrtiny sme však nevstúpili najlepšie keď po minúte Hochbergová vyrovnala stav stretnutia na 3:3 a začínalo sa odznova. Následne kapitánka Izraela Felix Abigailová faulovala a pripísala si na svoje konto druhý faul a s ňou bola vylúčená Beáta Kováčiková. Z tohoto mráčika gólovo nezapršalo, ale následne sa gólovo presadili súperky a znova sme v zápase prehrávali 3:4 po góle Noyovej. Dule ako na hojdačke pokračoval ďalej a autorka gólu faulovala a Slovensko dostalo početnú výhodu. Z nej sme však neskórovali, ba naopak, Karin Kačková niečo viac ako dve minúty pred koncom nepremenila pokutový hod. Náš tím si vzal oddychový čas 103 sekúnd pred koncom a 26 sekúnd do konca prvého polčasu faulovala hráčka Izraela Talová a nám svitla ďalšia šanca na vyrovnanie. Tú sme však nevyužili a tak po prvom polčase sme prehrávali o gól 3:4.

Na začiatku druhého polčasu faulovala Tamara Kolářová a museli sme sa brániť presilovej hre súperiek. Krátko po vypršaní trestu sme však inkasovali piaty gól po strele Futorianovej a prehrávali sme rozdielom dvoch gólov 3:5. Šancu na zníženie stavu skóre sme dostali po vylúčení Talovej a podarilo sa nám to, keď presilovku využila Tamara KOLÁŘOVÁ a znížila stav na 4:5. Po ďalšom vylúčení na strane súperiek sme síce presilovku nevyužili ale hneď na to sa presadila svojim druhým gólom v zápase Emma JUNASOVÁ a vyrovnali sme stav na 5:5 a znova to bolo z našej strany veselšie. Navyše dve aj pol minúty pred koncom tretej štvrtiny sme dostali výhodu tretej presilovky po sebe na čo reagovali naši tréneri oddychovým časom a našim dievčatám sa naskytla veľká šanca ísť znova v zápase do vedenia ! Ponúknutú šancu sme nevyužili, navyše 102 sekúnd pred záverom faulovala Beáta Kováčiková ale súperky sa nepresadili gólovo. 52 sekúnd pred koncom tretej štvrtiny si vzal Izrael oddychový čas, vylúčená bola v našom tíme Emma Junasová a deväť sekúnd pred koncom aj Noyová v tíme súperiek ale gól sme nevideli a tak nervydrásajúca dráma priniesla záver ako hrom. Pred posledným dejstvom sme hrali s Izraelom nerozhodne 5:5.

V záverečných ôsmich minútach to už bolo kto z koho. Psychologická hra sa začala pre nás predsa len lepšie odvíjať, keď tretí faul v zápase mala na konte Talová a tým pádom sa pre ňu stretnutie skončilo. Výhodu sme však vo svoj prospech nevyužili a v tretej minúte faulovala Tamara Kolářová a Izrael dostal šancu na skórovanie. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo v plnej nahote a po góle Noyovej sme prehrávali 5:6 necelých päť minút pred koncom stretnutia. Kapitánka súperiek Felix Abigailová nám dala svoj tretí gól v zápase dve aj pol minúty pred záverom a to už vyzeralo s našimi dievčatami zle-nedobre 5:7. Iskierku nádeje vykresala pre náš tím Barbora BARANOVIČOVÁ, ktorá znížila na 6:7 necelé dve minúty pred koncom, ale z následného protiútoku skórovala Futorianová na 8:6 v prospech Izraela a keď sme 88 sekúnd pred koncom nevyužili ďalšiu výhodu presilovej hry, nakoniec sme súperkám podľahli o dva góly 6:8.

Slovensko vs Izrael 6:8 ( 3:2, 0:2, 2:1, 1:3 )

Naše góly: Kováčiková a Junasová po 2, Baranovičová a Kolářová po 1

Priebeh zápasu: 0:2, 3:2, 3:5, 5:5, 5:7, 6:7, 6:8
 

 

Autor: Patrik Pavelka