Slovenky porazili Rumunsko a zahrajú si o konečné 13.miesto na ME U19

Po troch skupinových prehrách nastúpili dnes naše dievčatá na ME U19 v Portugalsku v skupine o 13.-16.miesto proti poslednému tímu zo skupiny ,, D " Rumunsku. Znova sa trénerská dvojica Szabolcs Eschwig-Hajts a Milan Henkrich rozhodla postaviť do brány Emoke Kissovú, ktorá odchytala deň predtým výborný zápas proti Maďarsku.Vo štvrtom stretnutí na šampionáte sa konečne naše reprezentantky dostali do vedenia po presnom zásahu Emy JUNASOVEJ a bolo to 1:0. V priebehu pár minút však mala strelkyňa nášho prvého gólu dva fauly na svojom konte a krátko po uplynutí druhej presilovej hry súperky stav vyrovnali na 1:1. V závere úvodnej štvrtiny mali Rumunky dve vylúčené hráčky a naša reprezentácia dokázala využiť na gól druhú možnosť, keď skórovala kapitánka Miroslava STANKOVIANSKA a po úvodnom dejstve sme tak viedli tesne 2:1.

 

Na začiatku druhej štvrtiny Rumunsko vyrovnalo stav na 2:2, ale potom opraty vzali do svojich rúk Slovenky a po góloch Emmy JUNASOVEJ a Tamary KOLÁŘOVEJ sme sa ocitli vo vedení 4:2. Následne mali súperky dve vylúčené hráčky, v našom tíme sa faulom previnila Tamara Kolářová, ale boli to vodné pólistky Slovenska, ktoré 47 sekúnd pred koncom prvého polčasu pridali piaty gól na 5:2 a v závere prvého polčasu bol žltou kartou napomínaný náš tréner Szabolcs Eschwig-Hajts.

 

Tretia štvrtina sa pre naše reprezentantky začala výhodou presilovej hry, ktorú sme nevyužili a následne boli v našom družstve vylúčené Beáta Kováčiková a Barbora Rusznáková a pri vylúčení druhej menovanej sme dostali tretí gól v zápase na 6:3. Na to sme však dokázali odpovedať dvoma gólmi po sebe,keď skórovali Tamara KOLÁŘOVÁ a Emma JUNASOVÁ a Slovensko už vyhrávalo 8:3. Záver tretej štvrtiny priniesol vylúčenie Karin Kačkovej a Rumunsko šesť sekúnd pred záverom upravilo stav využitou presilovkou na 8:4.

 

Do posledných ôsmich minút sme vstúpili razantne a pridali sme ďalšie góly, najprv sa presadila Beáta KOVÁČIKOVÁ a dva razy po nej Barbora BARANOVIČOVÁ a to už bolo 11:4. To sa nepáčilo trénerovi súperiek a za svoje správanie si po našom desiatom góle vykoledoval žltú kartu. Po našom 11.góle bola vylúčená Katka Kissová, ale oslabenie sme ustáli, no 109 sekúnd do konca zápasu nám Rumunsko dalo piaty gól na 11:5. V samom závere tohoto stretnutia v skupine o 13.-16.miesto sa nám naskytla výhoda dvoch presilových hier, ale ani jednu sme na gól nevyužili a šesť sekúnd pred koncom bola ešte vylúčená Barbora Rusznáková. Nakoniec naše dievčatá porazili Rumunsko 11:5 a to znamená, že v konečnom dôsledku si na ME U19 v Portugalsku zahrajú o 13.miesto s Portugalskom,ktoré porazilo Bulharsko 11:8. Duel sa po dni voľna hrá v piatok 14.septembra od 16-tej hodiny nášho času.

 

SLOVENSKO vs Rumunsko 11:5 ( 2:1, 3:1, 3:2, 3:1 )

 

Góly: Tamara Kolářová 4, Emma Junasová 3, Barbora Baranovičová 2, Beáta Kováčiková a Miroslava Stankovianska po 1

 

 

autor: Patrik Pavelka