V posledom skupinovom zápase ME U19 päťgólová prehra s Maďarskom

Slovenské vodnopólové reprezentantky do 19 rokov nastúpili v utorok podvečer na svoj posledný skupinový súboj na ME U19 na Madeire proti jednému z favoritov celého šampionátu - Maďarsku. Po úvodných dvoch prehrách s Veľkou Britániou a Izraelom bola pred zverenkami trénerskej dvojice Szabolcs Eschwig-Hajts a Milan Henkrich náročná úloha, ktorú nakoniec naše dievčatá zvládli so cťou.

Oproti predchádzajúcim dvom stretnutiam sa udiala od začiatku tretieho merania síl zmena na brankárskom poste, jednotkou proti Maďarsku bola Emoke Kissová a svoju úlohu si zastala veľmi dobre. Súperky sa do našich dievčat pustili poriadne a po úvodných ôsmich minútach sme prehrávali už 0:3. Mali sme dve výhody na vstrelenie gólu pri presilových hrách, ale ani raz sme neskórovali, súperky dostali jednu výhodu a boli úspešné. V druhej časti hry sa obraz hry vyrovnal, inkasovali sme štvrtý gól, ale potom sa dokázali presadiť aj naše hráčky - kapitánka Miroslava STANKOVIANSKA a vzápätí Katarína KISSOVÁ a razom to bolo už len 4:2 pre Maďarsko. Lenže záver druhej štvrtiny patril súperkám, keď nám dokázali dať dva góly po sebe a to sme ešte nevyužili ani my a ani súperky po jednej presilovej hre. Po prvom polčase tak Maďarsko vyhrávalo o štyri góly 6:2. V priebehu tretej štvrtiny videli diváci v tomto stretnutí len dva góly, padli po jednom na oboch stranách. Najprv sme po presnom zásahu Barbory BARANOVIČOVEJ znižili na 6:3, ale následne po vylúčení Kataríny Kissovej po troch sekundách sme inkasovali siedmy gól na 7:3 a to z tejto časti bolo všetko. V poslednom dejstve sme využili výhodu presilovej hry na zníženie stavu skóre po góle Anity VITALIANO, ktorá upravila na 7:4, ale v samom závere sme v rozpätí 40-tich sekúnd inkasovali dva zlepené góly, ktoré znamenali definitívnu výhru súperiek 9:4 a ich prvé miesto v skupine s plným bodovým ziskom. Keďže v poslednom zápase sa medzi Izraelom a V.Britániou v našej skupine zrodil nerozhodný výsledok 5:5, spoločne s Maďarskom ďalej postúpili Izrael z druhého miesta a V.Británia nakoniec z tretieho miesta. Pre naše dievčatá pokračujú ME v skupine o 13.-16.miesto, v ktorej sa v stredu od 14:30 hod.nášho času stretneme so štvrtým tímom zo skupiny ,, D " a to Rumunskom. Víťaz tohoto súboja nastúpi o celkové 13.miesto proti víťazovi stretnutia Bulharsko vs Portugalsko, zdolaní si zahrajú o predposledné 15.miesto.

Maďarsko vs SLOVENSKO 9:4 ( 3:0, 3:2, 1:1, 2:1 )

Naše góly : Vitaliano, Baranovičová, Stankovianska a K.Kissová po 1