57. Veľká Cena Slovenska

Slovenská plavecká federácia v termíne 1.-3.3.2019 organizuje 57. ročník Veľkej Ceny Slovenska. Kvalifikačného podujatia FINA sa zúčastní 458 pretekárov z 52 plaveckých oddielov. Do Bratislavy prídu športovci z Českej republiky, Maďarska, Kirgizstanu, Kosova*, Luxemburska a samozrejme, aj z domácich klubov. Na 50-metrovej krytej plavárni Pasienky sa bude "bojovať" aj o finančné odmeny v celkovej hodnote 3.800 eur za najhodnotnejšie bodové výkony v kategóriách OPEN (5 plavcov) a v kategórii JUNIOR (3 plavci.) 

Neoddeliteľnou súčasťou Veľkej Ceny sú aj memoriály Vlasty Wawrovej, Miloslava Dolníka, Mariána Filčáka, Josefa Světlíka a Eduarda Nemečka. 

Tento rok nás svojou účasťou poteší Zsuzsanna Jakabos, 4-násobná účastníčka OH a medailistka z vrcholových podujatí v plávaní. Z našich reprezentantov si zapláva aj Richard Nagy, strieborný medailista z ME v Londýne 2016. 

Veríme, že sa viacerým podarí okrem osobných maxím prekonať aj limity na Majstrovstvá sveta Gwangju 2019.

* týmto označením nie sú dotknuté pozície v otázke štatútu tejto krajiny, pričom označenie je v súlade s rezolúciou Bezpečnostnej rady OSN 1244/1999 a so stanoviskom Medzinárodného súdneho dvora k vyhláseniu nezávislosti Kosova. 

 

Všetkým účastníkom držíme palce. 

Event reference: