FINA Artistic Swimming World Series 2019 #4 Tokyo (27.-29.4.2019)

Počas posledného aprílového víkendu sa naše reprezentantky v synchronizovanom plávaní Nada Daabousová, Diana Miškechová a Chiara Diky, spolu s trénerkou Norou Szauder a rozhodkyňou Janou McDonnell zúčastnili štvrtého kola tohtoročnej Svetovej série v synchronizovanom plávaní v japonskom Tokyu. 

Naše pretekárky sa predstavili v štyroch disciplínach - technické sóla, technické páry, voľné sóla a voľné páry. 

V súťaži technických sólových zostáv sa Nada Daabousová umiestnila na 10. mieste s počtom bodov 77,9981 čím potvrdila už predtým splnený bodový limit na júlové Majstrovstvá sveta v Gwangju (KOR). Nada taktiež súťažila aj so svojou voľnou sólovou zostavou kde skončila na 12. mieste s počtom bodov 78.5000 a aj v tejto disciplíne potvrdila už vyplávaný limit na tohtoročnú vrcholnú súťaž. 

V súťaži technických párových zostáv spolu plávali Nada Daabousová s Dianou Miškechovou (náhradníčkou je Chiara Diky) a umiestnili sa na celkovom 17. mieste s počtom bodov 76.4390 čím taktiež potvrdili už splnený bodový limit na MS v Gwangju. 

Ďalšou súťažnou disciplínou bola súťaž voľných párových zostáv, v ktorej sa naše pretekárky predstavili v rovnakom zložení ako pri technických pároch a obsadili konečné 18. miesto s celkovým počtom bodov 77.1667 bodov a aj v tejto disciplíne sa im podarilo vyplávať potrebný bodový limit na tohtoročné Majstrovstvá sveta. 

Na Svetovej sérii sa opäť predstavia slovenské reprezentantky, tentoraz s celým tímom, koncom mája v španielskej Barcelone.