29. ročník súťaže Delfínik & Iuventa Cup

Počas víkendu sa na bratislavskej plavárni Pasienky konal už 29. ročník medzinárodnej súťaže Delfínik & Iuventa Cup v synchronizovanom plávaní. Tohto ročníka sa zúčastnilo 16 rôznych klubov zo Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska, Slovinska, Chorvátska a Rakúska ako aj slovenské reprezentantky pripravujúce sa na Prvé Majstrovstvá sveta v synchronizovanom plávaní v kategórii Mladší juniori, ktoré sa budú konať koncom leta na Slovensku. 

Slovenské reprezentantky sa predstavili vo všetkých disciplínach vo svojej kategórii - povinné figúry, sóla, páry, zmiešané páry, tímové zostavy a kombinované zostavy a zároveň sa im podarilo vo všetkých disciplínach aj zvíťaziť. 

Súťaž v povinných figúrach vyhrala Chiara Diky s počtom bodov 72,3827 a zároveň zvíťazila aj v súťaži sólových zostáv s celkovým počtom bodov 145,1160. Súťaž párových zostáv vyhral pár Tereza Ďurišová a Linda McDonnell, s náhradníčkou Chiarou Diky s celkovým počtom bodov 136,8899. Súťaž zmiešaných párových zostáv vyhral zmiešaný pár Laura Domčeková a Jozef Solymosy s celkovým počtom bodov 133,1167. 

V tímových zostavách sa predstavili tieto reprezentantky: Ema Bartolčičová, Nicol Diky, Laura Domčeková, Tereza Ďurišová, Karoline Floreánová, Lenka Keprtová, Lea Krajčovičová, Nina Lukáčová s náhradníčkami Hanou Bartovičovou a Lindou McDonnell. Dievčatá získali za ich tímovú zostavu spolu 129,9238 bodov. 

Záverečnou disciplínou bola súťaž kombinovaných zostáv kde sa predstavili tieto reprezentantky: Ema Bartolčičová, Nicol Diky, Laura Domčeková, Tereza Ďurišová, Karoline Floreánová, Emily Italy, Lenka Keprtová, Lea Krajčovičová, Nina Lukáčová, Nina Ždánová s náhradníčkami Hanou Bartovičovou a Rebekou Bugalovou. Za svoju novú súťažnú zostavu pretekárky získali 70,3000 boda.