U17-tka v príprave

V plnej príprave na vodnopólové ME U17 v gruzínskom Tbilisi je aj naša reprezentácia a to pod vedením Miroslava Gogolu a Michala Gogolu. Šampionát sa koná od 11. do 18.augusta 2019 a tak ani táto veková kategória v týchto dňoch nezaháľa Viac nám prezradí v našom rozhovore hlavný tréner Miroslav Gogola.

 

Pán tréner, ako to v týchto dňoch vyzerá s našou U17 - tkou ?

 

,, Máme sa dobre, pripravujeme sa na ME naozaj tvrdo, chlapci majú cca šesť hodín denne tréning. Ráno trénujeme dve hodiny plus rozcvička, potom je na rade suchý tréning asi hodinu a niečo viac ako dve hodiny večer. Maká sa naozaj naplno, chlapci drú, je to presne tak ako to má byť."

 

Na ME tejto vekovej kategórie ste sa prebojovali podobne ako ,, kolegovia " z U15- tky cez úspešnú kvalifikáciu, s odstupom pár týždňo si na toto obdobie kvalifikácie ako spomínate ?

 

,, Veľmi príjemne, pretože sme na ME postúpili. Snažíme sa nejakým spôsobom odraziť od spomínanej kvalifikácie a pripraviť sa na vrcholné podujatie do gruzínskeho Tbilisi čo najlepšie."

 

 Ako to vyzerá v porovnaní s kvalifikáciou v našom hráčškom kádri ?

 

,, Čo sa týka chlapacov, tak sú cca tí istí, ktorí boli na kvalifikácii a vybojovali postup na ME a ešte k nám pribudne jeden, či dvaja hráči z U15-tky, ktorí smerujú do bulharského Burgasu. Na turnaji v NCVP v Novákoch začiatkom augusta už by mali byť všetci hráči k dispozícii."

 

Čo je ešte nutné vyladiť v tréningovom procese a načo sa momentálne zameriavate ?

 

,, Prvé týždne sú v príprave orientované na dôkladnú kondičnú stránku, máme v pláne tri bloky od stredy do nedele, kde sa zameriavame na kondíciu, silu, rýchlosť, celé je to o tom, aby sme vládali držať krok."

 

Má to už jasnejšie črty toho, čo by ste chceli, alebo je na takéto konštatovanie ešte skoro ?

 

,, Popravde, ešte je to priskoro. Ešte nepotrebujeme, aby to vyzeralo, bude to potom vrcholiť na spomínanom turnaji v Novákoch a na ME."

 

V Novákoch sa fanúšikovia dobrého mládežníckeho vodného póla majú možnosť tešiť na kvalitne obsadený turnaj tejto kategórie. Povedzte nám o to viac.

 

,, Stretneme sa už v pondelok 29.júla 2019, pričom postupne budú prichádzať aj ostatné tímy, takže si s nimi aj zatrénujeme. Vo štvrtok, v piatok a v sobotu je na programe samotný turnaj s piatmi družstvami, kde vždy jedno bude pauzovať, takže z nášho pohľadu odohráme veľmi kvalitné stretnutia. Zahráme si s Nemeckom, Rumunskom, Holandskom, ktoré máme aj v skupine na ME a Francúzskom."

 

Vyzerá to tak, že sa nám to celé pomaly ale isto v tejto kategórii vyrovnáva samotnou úrovňou, čo Vy na to ?

 

,, Poviem Vám úprimne, už aj mužstvo, ktoré je na 16.mieste je v podstate na takej istej úrovni ako 9. tím. Vodné pólo v Európe sa veľmi vyrovnalo, aj také tímy ako Malta, či Gruzínsko dokážu byť mimoriadne nepríjemní, takže každý zápas je naozaj náročný."

 

Pár slov k skupine na ME v Tbilisi ? Srbsko, Maďarsko a Holandsko, to asi nebude veľmi med lízať, že ?

 

,, K Srbsku a Maďarsku niet čo povedať, to je kvalita sama o sebe. To je jednoznačne svetová špička vo vodnom póle. My sa budeme snažiť zamerať hlavne na zápas proti Holandsku, aby sme ten zvládli. Povedzme si otvorene, na Srbov a Maďarov asi stačiť nebudeme. Budeme však bojovať o čo najlepší výsledok a kožu lacno nepredáme, to istotne nie, i keď to vodné pólo v tejto kategórii je trošku iné ! Budeme sa snažiť odviesť maximum, čo sa dá, bude to náročné, ale o to viacej treba, samozrejme, zamakať, zabojovať, byť agresívnejší. Treba ukázať súperom, že s nimi dokážeme držať krok. "

 

Hovoríme o tom, že začiatkom augusta do Novák na medzinárodný turnaj príde mužstvo Holandska a to isté družstvo máme v skupine na ME. Aké je to mládežnícke vodné pólo v krajine tulipánov ?

 

,, Sú kvázi na takej úrovni možno ako my, alebo vyššej, ročník narodenia 2003 si s nimi zahral v Belehrade na turnaji Darko Čukič Cup, tam sme s nimi tuším prehrali o jeden gól. V zápase sme sa s nimi dosť naťahovali, vyhrávali sme, uvidíme koho do tímu doplnia do 2002, ja sám som na nich veľmi zvedavý.Budú tu na turnaji, takže získame vzájomný prehľad o sebe pred odchodom na ME."

 

Čo sa týka jednotlivých hráčov je to už všetko, alebo ešte budete niekoho skúšať ?

 

,, Gro už máme, nechceme to už veľmi meniť, pretože chceme aby boli v jednom kole, pripravujú sa a makajú, ale z 15-ročných pôjdu asi jeden, alebo dvaja s nami. Prajem si, aby sme všetci boli zdraví a nech môžu pracovať na sebe nuž a na ME by sme boli veľmi radi, aby sme skončili na treťom mieste v skupine, alebo prví či druhí a tým pádom by sme hrali o postup do osmičky, alebo o 9.-12.miesto."

 

 Schválený realizačný tím a širšia nominácia hráčov v kategórii U17 :

 

Adamec Patrik, Bačo Dani, Berlanský Adam, Hacaj Adam, Halo Matúš, Holič Jakub,

Horváth Martin, Jakubis Peter, Janoščák Martin, Kavečanky Simon, Kleščinský Matej , Kolesár Jakub, Lukáč Michal, Mazák Patrik, Mázik Miroslav, Mihál Marco,        Németh Norbert, Prištič Matej, Ravinger Alexander, Rešovský Bruno,  Schavel Jakub, Šaghy Tibor, Šimkovič Adam, Tabačár Pavol, Tisaj Patrik, Varga Michal,

Venény Ľuboš, Zolovčík Tomáš

 

Realizačný tím:

 

Miroslav Gogola /hlavný tréner/, Michal Gogola /asistent trénera/, Ondrej Paška / fyzioterapeut /

 

 

Autor : Patrik Pavelka