Na premiérovom šampionáte U15 Slovensko napokon na 10.mieste.

Slovenská chlapčenská mládežnícka vodnopólová reprezentácia obsadila na premiérových ME U15 v bulharskom Burgase napokon 10.miesto. Rozhodla o tom prehra zverencov Karola Bača ml. a Miroslava Fabiana v poslednom zápase na šampionáte s Ruskom o šesť gólov 8:14.
Naši mládežnícki vodnopóloví reprezentanti nastúpili do posledného zápasu na ME U15 v bráne s Dávidom Daníšekom. Proti Rusku v stretnutí o konečné 9.miesto sme začali výborne, po góle Jozefa Michala Badidu sme sa ujali vedenia 1:0, lenže súper kontroval vyrovnávajúcim gólom na 1:1. V tretej minúte sme dostali výhodu presilovej hry a v nej sa znova presadil Jozef Michal Badida a poslal Slovensko do vedenia na 2:1. Necelé tri minúty pred koncom Rusko vyrovnalo na 2:2 a preteky pokračovali ďalej. Súper po presnom zásahu naklonil misky váh na svoju stranu, ale všadebol Jozef Michal Badida svojim tretím gólom vyrovnal na 3:3. Žial, tento stav do konca prvej štvrtiny nevydržal, pretože Rusi sa dokázali strelecky presadiť ešte raz a pridali svoj štvrtý gól  na 4:3 a na ich vedení po prvej štvrtine nič nezmenila ani výhoda našej presilovky 77 sekúnd pred koncom. Na začiatku druhého dejstva bol vylúčený Dani Bačo a súper nás potrestal piatym gólom v našej sieti, keď využil výhodu presilovej hry - 5:3, ale krátko na to Bruno Rešovský využil presilovku na zníženie stavu skóre na 5:4. Hneď na to sme znova dostali výhodu presilovky, tréneri si vzali oddychový čas, ale nepadlo to na úrodnú pôdu, ba naopak. Rusko nám dalo dva góly po sebe a dostalo sa do vedenia na 7:4. Podobne ako v závere prvej štvrtiny, aj v závere druhej časti hry sme dostali výhodu presilovej hry, ale na gól sme to nedokázali pretaviť a tak po prvom polčase Rusko viedlo na Slovenskom trojgólovým rozdielom 7:4. V tretej štvrtine Davida Daníšeka v našej bráne vystriedal Peter Duga a v 27.sekunde sa presadil strelecky Dani Bačo a znížil na 7:5, lenže vylúčenie Jozefa Michala Badidu po oddychovom čase potrestal súper a pridal ôsmy gól na 8:5. O minútu na to sme dostali výhodu presilovky, ale gól sme nedali a Rusko skórovalo po deviaty raz - 9:5 a po faule Petra Marca Mihála využilo výhodu pokutového hodu na desiaty presný zásah 10:5. Niečo viac ako dve minúty pred koncom Majej Kumičák dal náš šiesty gól a znížil na 10:6. Do konca tejto časti hry už gól nepadol a tak sme do záverečného dejstva na ME v bulharskom Burgase vstupovali do 4-gólovým mankom. Do poslednej štvrtiny sa do brány vrátil David Daníšek a Peter Marco Mihál využil výhodu presilovky a nám sa podarilo znížiť stav na 10:7, lenže z ďalšieho protiútoku sme dostali 11-ty gól a o minútu na to aj 12-ty a navyše po tomto góle dostal náš hlavný tréner Karol Bačo ml. žltú kartu. O ďalšiu minútu bol vylúčený Daniel Ondrčka a po desiatich sekundách využilo Rusko presilovku na 13:7. Početnú výhodu mali mladí Slováci v závere stretnutia dva razy po sebe na zníženie stavu skóre. Gól sme však nedali ani jeden a naopak, 34 sekúnd pred koncom nám dal súper 14-ty gól. Posledné slovo si v zápase a na šampionáte vzal Matej Kumičák a upravil celkové skóre na 14:8. Slovensko na premiérových ME U15 obsadilo definitívne 10.miesto.

Rusko vs SLOVENSKO 14:8 ( 4:3, 3:1, 3:2, 4:2 )
Naše góly: Badida 3, Kumičák 2, Mihál, Rešovský a Bačo po 1
Priebeh zápasu: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:4, 7:4, 7:5, 10:5, 10:7, 14:7, 14:8
Zostava Slovenska :  1 Daníšek, 2 Mihál, 3 Bártfay, 4 Badida, 5 Rešovský, 6 Kumičák, 7 Bačo, 8 Kolesár, 9 Hrudál, 10 Matejka, 11 Ondrčka, 12 Zolovčík, 13 Duga

Autor:Patrik Pavelka