H2O Piešťany strieborní na MS v Gwangju!!

V dňoch 5. až 11. augusta sa uskutočnili Majstrovstvá sveta veteránov vo vodnom póle v juhokórejskom Gwangju, na ktorých sa zúčastnili i hráči KVP H2O pólo Piešťany vo vekovej kategórii 65+. Družstvo malo za súperov 7 ďalších účastníkov, s každým z nich odohralo vzájomný zápas.

Vo veľmi ťažkých podmienkach, keď denné teploty dosahovali okolo 40°C pri veľkej vlhkosti, avšak po úspešnom priebehu celého turnaja, družstvo nakoniec obsadilo druhé miesto len o skóre za víťazným nemeckým Dusseldorfom.

Napriek tomu, že družstvo neprehralo v turnaji ani jedno stretnutie a nedosiahlo na najvyšší stupienok, dosiahli piešťanskí vodní pólisti pekný úspech na svetovom podujatí, na ktorom sa pravidelne zúčastňujú tisícky športovcov z celého sveta.

Družstvo tvorili hráči: Jozef Cifra, Peter Šalát,Igor Vestenický, Ladislav Szelley, Milan Uvíra, Martin Schmuck, Ladislav Král, Jaromír Reitinger,Peter Hrčka,Mick Barry,Tor Tonnesen,Ondrej Zoltán, tréner družstva Jaroslav Techlovský. Pre zdravotné problémy necestoval Pavol Tkáč.

 

Výsledky KVP H2O pólo Piešťany 65+:

BT Piešťany – H2O Piešťany 6 – 13
H2O Piešťany – Mariners 13 – 1
Perth 70 – H2O Piešťany 4 – 8
H2O Piešťany – Perth 65 7 – 5
H2O Piešťany – Dusseldorf 6 – 6
Santa Barbara – H2O Piešťany 3 – 4

Celkové poradie na prvých 3 miestach: 1/ Dusseldorf, 2/ H2O Piešťany, 3/ Santa Barbara