Kemp v diaľkovom plávaní - Zemplínska Šilrava

V týchto dňoch od 17.8.2019 prebieha na Zemplínskej Šírave diaľkoplavecký kemp sekcie DP SPF. Snahou je podchytiť mladých vytrvalostných plavcov, ktorí sú naklonení diaľkovému plávaniu, i alternatívam ako aquatlon, triatlon, ....., kde svoje skúsenosti budú môcť zúročiť. Účastní sú plavci, ktorí reprezentovali našu krajinu v diaľkovom plávaní nedávno na Majstrovstvách sveta v juhokórejskom Gwangju, na Majstrovstvách Európy juniorov v českých Račiciach. Časť plavcov je z útvaru talentovanej mládeže, ktorí boli účastní na 2.kole európskeho pohára v DP vo francúzskom Brive, či na Majstrovstvách Čiech v Plzni ktoré je 2.kolom Slovenského pohára v DP. No poznatky prišli získavať i takmer nováčikovia v tomto športe.
Tréningy prebiehajú na otvorenej vode, zatiaľ za slnečného počasia a s pokojnou hladinou vody,  doplnené o kondičnú suchú prípravu plavcov pod taktovkou erudovaných a skúsených trénerov. Po poobednom oddychu druhý blok tréningov začína prednáškami o pitnom režime a stravovaní športovca. O výžive, vhodnom zložení stravy, zastúpení makro- i mikronutrientov. Pojednáva sa o správnej suplementácii minerálov, stopových prvkov i vitamínov pri vytrvalostnom športe. V neposlednom rade plavci získajú informácie o dopĺňaní energie v tréningu i v pretekoch. A objasnia si nutnosť pravidelnej, dostatočnej regenerácie a jej formy. 
Následne prebieha inštruktáž k príprave plavca pred pretekom i k štandartnému priebehu súťaže. Jednotlivé poznatky v poobednom tréningu precvičia. Plavci sa tak zblížia s vytrvalostným plávaním, absolvujú prípravu plávania v balíku, zoznámia sa s praktikami v tomto športe.... kŕmenie, kontakt so súperom, oboplávanie bójí,...

Po takejto príprave pocestujú do Košíc, kde časť plavcov absolvuje 24.8.19  predposlené, teda 6.kolo SPDP -Jazerná 10-ka. Niektorí budú štartovať na 5km trati. Ostatní tak zažijú inštruktáž diaľkoplavcov a prípravu pretekára priamo v súťažných podmienkach.