Na záver skupinových bojov vysoká prehra našej U17-tky

Skupinové súboje majú mladé Slovenky na ME U17 v gréckom Volose za sebou. V dnešnom treťom zápase skupiny D nastúpili zverenky Cinzie
Ragusa proti veľkému favoritovi z Ruska a nakoniec ten potvrdil svoju silu a dominanciu a vyhral hladko 28:5. Naše dievčatá nastúpia zajtra v play off od 17,40 hod na svoj v poradí štvrtý zápas na ME proti druhému zo skupiny B, čiže proti Maďarsku alebo Taliansku.

Rusko sa do našich dievčat pustilo naozaj zostra, po faule Junasovej sme inkasovali úvodný gól z pokutového hodu a v ďalšom priebehu prvej časti hry nám ich do brány Emoke Kissovej nasúkalo ešte šesť a tak prvé dejstvo ovládli súperky 7:0. Úvodný gól v zápase dalo Slovensko za stavu 0:8 v druhej štvrtine, keď pokutový hod premenila Tamara Kolářová a znížila na 1:8. Následne Rusko pridalo ďalšie dva presné zásahy a potom sa v presilovke presadila znova Tamara Kolářová a znížila stav na 2:10. Potom prišli ďalšie dva góly Rusiek a následne znova využitá presilovka, tentoraz s presným zásahom Moniky Sedlákovej - 3:12. Do konca prvého polčasu sa súperky presadili ešte dva razy a polčas sme prehrali 3:14. Rusko ani v druhom polčase neubralo nohu z plynu, pridalo 5 gólov po sebe a už to vyzeralo hrozivo 3:19. Za tohoto stavu Anastasija Halocká skórovala po štvrtý raz - 4:19. Ďalšie tri presné zásahy v našej sieti znamenali pred záverečnou časťou hry skóre 4:22. V poslednej štvrtine sa hneď v úvode vyfaulovala naša kapitánka Emma Junasová, Rusky zvýšili na 24:4, náš piaty gól dala Tamara Kolářová a znížila na 24:5. Záver patril favoritovi, ktorý dal ešte štyri góly a nakoniec vyhral 28:5.

Rusko vs SLOVENSKO 28:5 ( 7:0, 7:3, 8:1, 6:1 )

Naše góly : Kolářová 3, Halocká a Sedláková po 1
--
Patrik Pavelka