Po výhre nad Francúzskom postupujeme na ME 2020 z prvého miesta

V nedeľu predpoludním nastúpili slovenskí vodnopóloví reprezentanti na svoj posledný skupinový kvalifikačný zápas o postup na ME 2020 proti Francúzsku. Už pred ním bolo jasné, že obidva výbery si zahrajú na januárovom šampionáte v Budapešti od 12.do 26. Bol to najočakávanejší duel trojdňovej kvalifikácie a v ňom išlo o celkového víťaza skupiny, veď ako naši vodní pólisti, tak hráči krajiny galského kohúta v pohode porazili ako Ukrajinu, tak Bielorusko.
Po využitej presilovej hre išlo Slovensko po presnom zásahu Juraja Zaťoviča do vedenia 1:0, lenže takou istou mincou oplácal aj súper pri vylúčení Mareka Tkáča a vyrovnal na 1:1. Krátko pred záverom sa presadil Matej Čaraj a zvýšil stav na 2:1, hostia ešte dorovnali na 2:2, ale 9 sekúnd pred naplnením prvej časti hry sa presadil Maroš Tkáč a Slovensko vyhrávalo tesne o gól 3:2. V druhej osemminútovke sa v jej úvode znova presadili naši hráči po góle Maroša Tkáča a už to bolo 4:2. Následne súper dokázal otočiť zápas vo svoj prospech, keď dal tri góly po sebe z toho dva presilovkové a prehrávali sme tesne 4:5. Jednu sekundu pred koncom prvého polčasu napriahol znova Maroš Tkáč a vyrovnal na 5:5.Tretia štvrtina vyšla našim reprezentantom na výbornú, skórovali tri razy a v defenzíve súpera perfektne ubránili, skórovať dokázali v presilovkách Samuel Baláž, Marek Tkáč a Matej Čaraj a po troch častiach to už bolo 8:5 v náš prospech.V posledných ôsmich minútach sa v presilovke presadil Martin Kolárik a Slovensko vyhrávalo už 9:5, posledné slovo v zápase mali hostia, ktorí 46 sekúnd pred koncom dali definitívnu podobu výsledku a tak po výhre 9:6 obsadili zverenci trénera Petra Nižného v tejto kvalifikačnej skupine prvé miesto, Francúzsko je druhé.

Slovensko vs Francúzsko 9:6 ( 3:2, 2:3, 3:0, 1:1 )

Góly: Maroš Tkáč 3, M.Čaraj 2, J.Zaťovič, Marek Tkáč, M.Kolárik a S.Baláž po 1