Slovenskí vodní pólisti postúpili na ME 2020 po hladkej výhre nad Ukrajinou

Po piatkovom úvodnom víťazstve v kvalifikačnej skupine o postup na ME 2020 v NCVP v Novákoch proti Bielorusom 19:4 dnes nastúpili zverenci trénerskej dvojice Peter Nižný a Karol Bačo mladší proti druhému vyzývateľovi, ktorým bola Ukrajina. Tá vo svojom piatkovom prvom zápase prehrala s Francúzskom hladko 5.20. Slovenskí vodnopóloví reprezentanti neponechali nič na náhodu a do Ukrajiny sa pustili s chuťou a odhodlaním podobne ako v piatok večer proti Bielorusku. Prvú štvrtinu po góloch Mateja Čaraja, Samuela Baláža a prvom reprezentačnom góle Samuela Barana vyhrali naši vodní pólisti hladko 3:0, v druhej po góle Mareka Tkáča to už bolo 4:0 a po treťom góle Samuela Baláža vyhrávalo Slovensko už 5:0. Po následnom vylúčení Martina Kolárika dali prvý gól v zápase aj Ukrajinci a znížili na 5:1 a necelé tri minúty pred koncom prvého polčasu znova Marek Tkáč skóroval a naši hráči vyhrávali 6:1.Hneď na to po jeho vylúčení sa súper presadil znova v presilovej hre a znížil na 6:2. 48 sekúnd pred koncom po prvý raz skóroval kapitán Juraj Zaťovič a upravil na 7:2, vylúčenie Mareka Tkáča potrestali Ukrajinci gólom na 7:3, ale tri sekundy pred koncom polčasu dal svoj prvý reprezentačný gól za seniorov Radovan Pieter a stanovil polčasový stav na 8:3. Podobne ako v prvej osemminútovke, aj v tretej padli tri góly. Ukrajinci najprv znížili na 8:4, ale Martin Kolárik a Samuel Baláž posunuli Slovensko do 6-gólového vedenia na 10:4. Krátko na to Martin Kolárik nepremenil výhodu pokutového hodu a keďže sa v závere už nič podstatné neudialo, pred posledným dejstvom sme viedli 10:4. Záver stretnutia vyznel jasne v prospech Slovenska, ktoré po góloch Mareka Molnára, Samuela Baláža, Tomáša Bielika, Martina Kolárika, Juraja Zaťoviča, Mareka Tkáča vyhrávalo už 16:4 a 66 sekúnd pred koncom stretnutia dal súper piaty gól, ale radosti z druhej kvalifikačnej výhry a definitívneho postupu na januárové ME 2020 to na sile neubralo. V nedeľu hráme proti Francúzsku od 11:30 hod.v treťom záverečnom stretnutí o víťaza skupiny. Hráči galského kohúta v sobotu deklasovali Bielorusko 22:6.

Slovensko vs Ukrajina 16:5 ( 3:0, 5:3, 2:1, 6:1 )

Góly: S.Baláž 4, Marek Tkáč 3, J.Zaťovič a M.Kolárik po 2, M.Ćaraj, S.Baran, M.Molnár, T.Bielik a R.Pieter po 1