Vodnopólová extraliga mužov, v šlágri výhra košických sršňov nad Sláviou UK

Naša najvyššia vodnopólová súťaž mužov Pharma Group extraliga mala v sobotu na programe zápasy 3.kola, v ktorom pútal pozornosť najmä šláger medzi košickými sršňami a úradujúcim majstrom z bratislavskej Slávie UK. Išlo o reprízu minuloročného finále extraligy mužov a o reprízu finále Slovenského pohára. V Košiciach sa hral výborný zápas, ktorý spĺňal atribúty očakávaného šlágra. Z výhry sa nakoniec tešil sedemnásobný majster, ktorý svojho súpera porazil dvojgólovým rozdielom 6:4. V ďalšom stretnutí ŠKP Modrí Draci v repríze boja o bronzové medaily z minulej sezóny nestačil na KVP Nováky 7:12 a v nováčikovskom súboji o prvé extraligové body v nováckom NCVP vyhral PVK Vrútky nad ŠK Olympia Košice tesne o gól 14:13.

Zverenci trénera Róberta Kaida st., hráči ŠKP Modrí Draci Košice - Staré mesto nastúpili proti bronzovému z uplynulej sezóny s kapitánom reprezentácie Jurajom Zaťovičom KVP Nováky. V čerstvej pamäti máme zo záveru minulej sezóny v boji o bronz vedenie Drakov v sérii už 2:0, no KVP nakoniec sériu po troch výhrach otočil vo svoj prospech. V sobotu večer sa hostia do Drakov pustili poriadne, prvú štvrtinu vyhrali 3:1, polčas hladko 7:2. Gól na jednu štvrtinu v priemere dosiahli domáci aj v tretej osemminútovke, po nej ŠKP prehrával už 3:9. Najviac gólov padlo v poslednej štvrtine a to sedem, domáci po dvoch presných zásahoch znížili na 5:9, lenže rovnakou mincou oplatili hostia a razom to bolo 5:11. V závere necelé tri minúty pred koncom skóroval za domácich Tkáč a znížil na 6:11, hostia pridali 12-ty gól a posledné slovo mal domáci Vaco a nakoniec ŠKP  podľahol Novákom 7:12. V domácom tíme dal dva góly Horváth, za KVP skóroval štyri razy Kováčik, po tri góly dali Zaťovič a Tisaj.

ŠKP Modrí Draci Košice - Staré mesto vs KVP Nováky 7:12 ( 1:3, 1:4, 1:2, 4:3 )

Góly: Horváth 2, Hirjak, Vaco, Haluška, Kaid ml., Tkáč 1 - Kováčik 4, Tisaj a Zaťovič po 3, Berlanský 2 

V šlágri kola ŠK Hornets Košice privítal Sláviu UK Bratislava a to v repríze minuloročného finále a v repríze finále Slovenského pohára. Hral sa výborný zápas v rýchlom tempe, takticky na výške, podporený výbornými výkonmi trojice brankárov, v domácej čiapočke skvele zachytal Martin Laciak a v hosťujúcej v prvom polčase chytal Daniel Turanský a v druhom polčase zasiahol do hry Michal Hruška. V prvej štvrtine videli diváci v Košiciach len jeden gól a ten dal hosťujúci Kováčik. Hralo sa rýchlo, dobre z oboch obrán ale gólov veľa nepadlo. Po prvom polčase bol stav nerozhodný 1:1, keď sa peknou strelou prezentoval domáci Vrba a keďže viac gólov nepadlo, po prvom polčase svietil na ukazovateli remízový stav 1:1. Do druhého polčasu nastúpil namiesto Turanského v bráne aktuálneho majstra Michal Hruška, v domácej zostal Martin Laciak.Po góle Ladislava Vidumanského ml. vyhrávali domáci sršni 2:1, ale krátko na to Peter Nedbal vyrovnal na 2:2 a v presilovke Patrik Tkáč naklonil misky váh na stranu Slávia a domáci prehrávali 2:3. Následne mala Slávia dvoch vylúčených hráčov za sebou a Martin Binar vyrovnal na 3:3 a 34 sekúnd pred záverom Samuel Baran poslal sršňov do vedenia na 4:3. V poslednej štvrtine Andrej Zareva pridal piaty gól Hornets na 5:3 a po sérii troch vylúčení na jednej ale aj na druhej strane znova Andrej Zareva svojim druhým gólom zvýšil už na 6.3. V úplnom závere po faule domáceho Tomáša Orosza dal posledný gól v zápase z pokutového hodu Patrik Tkáč a nakoniec sršni porazili svojho súpera vo výbornom zápase 6:4.

ŠK Hornets Košice vs Slávia UK Bratislava 6:4 ( 0:1, 1:0, 3:2, 2:1 )

Góly: Zareva 2, Vidumanský ml., Baran, Vrba a Binar po 1 - Tkáč 2, Kováčik, Nedbal po 1

V treťom stretnutí 3.kola Pharma Group extraligy mužov nastúpili v nováckom NCVP proti sebe dvaja nováčikovia, ktorí sa spoločne poznali ešte z úspešných bojov z baráže, z ktorej postúpili do extraligy. Strieľalo sa ako pri Verdune, v zápase padlo spolu 27 gólov, pričom sa zrodil hádzanársky výsledok 14:13 pre PVK.V prvej štvrtine to bolo ako na hojdačke, Olympia viedla, PVK otočil na 2:1, ale po troch góloch po sebe Košičania otočili výsledok vo svoj prospech už na 4:2, nakoniec z toho bola remíza po prvej štvrtine 5:5. Zaujímavé momenty prišli v druhom dejstve, PVK skóroval tri razy po sebe a dostal sa do vedenia na 8:5, lenže zverenci dnešného narodeninového oslávenca, trénera Petra Vargu a Matúša Čiernika vyrovnali na stav, ktorý svietil na ukazovateli skóre po prvom polčase na 8:8. Zápletka ako na hojdačke pokračovala ďalej, Olympia skórovala po 9-ty raz, lenže Vrútky po dvoch góloch otočili na 10:9 vo svoj prospech a po troch štvrtinách viedli tesne 11:10. V posledných ôsmich minútach po góle hosťujúceho Vargu Olympia vyrovnala na 11:11, lenže Kolář a Kucharík poslali PVK znova do dvojgólového vedenia na 13:11. 103 sekúnd pred absolútnym záverom Theiner premenil pokutový hod a znížil na 13:12, po presilovkovom góle Kucharíka vyhrával PVK 14:12. Posledné slovo mal v zápase brankár Olympie Baibus, ktorý 15 sekúnd pred koncom dal posledný gól v stretnutí a na viac už nezostal čas, prvé body v sezóne v nováčikovskom stretnutí získal PVK Vrútky po výhre nad košickou Olympiou 14:13.

PVK Vrútky vs ŠK Olympia Košice 14:13 ( 5:5, 3:3, 3:2, 3:3 )

Góly: Kompaník 4, Kucharík a Tabačár po 3, Kolář 2, Kačka a Maťovčík po 1 - Theiner a Varga po 4, Kašper 3 , Baibus a Kertész po 1 

Tabuľka po 3.kole

1. ŠK Hornets 3 3-0-0 43:19 06b

2. ŠKP Modrí Draci 3 2-0-1 39:25 04b

3.Slávia UK Bratislava 2 1-0-1 19:14 02b

4. KVP Nováky 2 1-0-1 20:22 02b

5.PVK Vrútky 3 1-0-2 29:53 02b

6. ŠK Olympia Košice 3 0-0-3 26:43 0b