Nedeľa vo vodnopólovej Pharma Group extralige mužov

Vo štvrtom kole mužskej vodnopólovej Pharma Group extraligy sa nedeľu v Košiciach stretol ŠKP Modrí Draci Košice - Staré mesto s úradujúcim majstrom Sláviou UK Bratislava a ŠK Horrnets Košice nastúpil proti KVP Nováky. Domáce košické mužstvá si teda svojich súperov zo sobotného večera vymenili a bolo sa na čo pozerať. Nakoniec favoriti svoju úlohu splnili, ale nebolo to také ľahké, ako by sa možno na prvý pohľad zdalo.

Zverenci trénera Róberta Kaida staršieho nezačali proti favoritovi z Bratislavy vôbec ideálne  podľa svojich predstáv. Prvú štvrtinu prehrali hladko 0:3, keď sa strelecky dokázali presadiť dva razy Patrik Tkáč a raz Radovan Pieter. Zdalo sa, že dominancia majstra bude pokračovať aj v priebehu druhej osemminútovky, ale opak bol pravdou. Hostia ešte po presilovkom góle Petra Nedbala pridali štvtý gól, na ktorý domáci Martin Horváth odpovdal rovnakou mincou v presilovke a znížil na 1:4, lenže na druhej strane v presilovke znova Peter Nedbal pridal piaty gól zverencov Dušana Holasa. Aj ďalej sa pokračovalo v takomto rytme, vylúčenie Tomáša Korauša potrestal druhým domácim gólom Erik Haluška a upravil na 2:5. Slávia nepoľavila, vylúčenie Maroša Píra potrestal šiestym bratislavským presným zásahom znova Peter Nedbal a znova Slávia viedla štvorgólovým rozdielom! Od tohoto momentu prevzali taktovku zápasu do rúk domáci Modrí Draci a strelili Slávii štyri góly po sebe - Maximilián Vaco znížil na 3:6, Jakub Kolesár na 4:6, pokutový hod využil na 5:6 Boris Juhász a 54 sekúnd pred koncom prvého polčasu vyrovnal na 6:6 Martin Horváth. A to nebolo v druhej štvrtine všetko, hostia po góle Daniela Turanského pridali siedmy gól ale prvopolčasovú remízovú podobu dal výsledku domáci Juraj Dilý a tak po prvom polčase remizovali Modrí Draci s bratislavskou Sláviou UK 7:7.Zaujímavé divadlo pokračovalo aj ďalej a držalo diváka v napätí, niečo viac ako päť minút pred koncom tretej štvrtiny poslal znova domácich do vedenia svojim druhým gólom v zápase Juraj Dilý a upravil na 8:7, z päťky však následne vyrovnal Patrik Tkáč na 8:8. ŠKP išiel ešte raz do vedenia na 9:8 po presilovkom góle Róberta Kaida ml., keď bol vylúčeným hráčom hosťujúci Adrián Horváth, ale necelé štyri minúty pred záverom po vylúčení Maximiliána Vaca vyrovnal na 9:9 Radovan Pieter. Posledné slovo v tejto časti hry mal Patrik Tkáč, ktorý 41 sekúnd pred koncom poslal Sláviu do vedenia na 10:9. Záverečné dejstvo Modrým Drakom nevyšlo, Peter Kulcsár - Szabó dal dva góly po sebe a Slávia už vyhrávala 12:9, domáci Martin Horváth znížil v presilovke na 12:10, ale Patrik Tkáč pridal krátko na to 13- ty gól Slávia a už to bolo 13:10. Domáci hráči sa ešte v závere snažili nadýchnuť po presnom projektile Tomáša Orema, ktorý znížil na 11:13, ale proti boli hostia, ktorým patrilo v zápase posledné slovo. Najprv Radovan Pieter a po ňom v presilovke Peter Nedbal stanovili konečný výsledok strentutia na 15:11 v prospech Slávie.

ŠKP Modrí Draci Košice - Staré mesto vs Slávia UK Bratislava 11:15 ( 0:3, 7:4, 2:3, 2:5 )

Góly: Horváth 3, Dilý 2, Kolesár, Orem, Juhász, Haluška, Kaid ml. a Vaco po 1 - Tkáč 5, Nedbal 4, Pieter 3, Kulcsár-Szabó 2 a Kratochvíl 1

Doterajší líder súťaže a sedemnásobný majster Slovenska, ŠK Hornets Košice nastúpil doma v nedeľu predpoludním proti KVP Nováky a zápas sľuboval naozaj zaujímavý vodnopólový zážitok. A bolo sa na čo pozerať. V pvej štvrtine padlo spolu päť gólov, spokojnejší boli predsa len domáci sršni, ktorí ju vyhrali tesne 3:2, keď skóre otváral peknou strelou Perer Barger - 1:0.Po dvoch vylúčeniach Bargera a Zarevu sa presadili hostia gólom Patrika Tisaja a vyrovnali na 1:1. Krátko na to bol tento strelec úspešný znova a poslal KVP do vedenia na 2:1. Priebeh ako na hojdačke pokračoval ďalej, po presnom zásahu Branislava Balogha sršni vyrovnali na 2:2 a vedenie na stranu domáceho tímu strhol gólom na 3:2 Andrej Zareva. V druhej štvrtine sa po góle z pokutového hodu Juraja Zaťoviča KVP znova dotiahol na ŠK Hornets a bolo to znova remízovo 3:3, ďalší priebeh patril zverencom Karola Bača ml. Najprv presilovku využil pekným gólom Andrej Zareva a už to bolo 4:3 a výsledkovú podobu po prvom polčase dal zápasu Branislav Balogh gólom necelé štyri minúty pred koncom prvého polčasu - 5:3. Aj v tretej štvrtine sa hralo dobré vodné pólo, ktoré fanúšika držalo v napätí.Niccolo Innocenti parádne trafil vinkel brány Martina Laciaka a znížil na 5:4, ale Viktor Vrba poslal znova sršňov do dvojgólového vedenia na 6:4. Následne sa o slovo prihlásil Andrej Kováčik a znížil na 6:5, no 17 sekúnd pred koncom Ladislav Vidumanský ml. upravil na 7:5 a taký bol stav pred posledným dejstvom. V ňom videli diváci v Košiciach hru hore-dole ale len jeden gól, ktorý padol do brány domáceho tímu - úspešným strelcom bol Andrej Kováčik a znížil na 7:6. V posledným ôsmich minútach mohlo padnúť aj viac gólov, ale obrany zapracovali na výbornú a brankári chytali skvele. Nakoniec sršni porazili v domácom bazéne KVP Nováky tesne o gól 7:6.

ŠK Hornets Košice vs KVP Nováky 7:6 ( 3:2, 2:1, 2:2, 0:1 )

Góly: Zareva a Balogh po 2, Vidumanský ml., Barger, Vrba po 1  - Zaťovič a Kováčik po 2, Innocenti a Mihál po 1

Tabuľka po nedeli :

1. ŠK Hornets Košice 4 4-0-0 50:25 08b

2. ŠKP Modrí Draci 4 2-0-2 50:40 04b

3. Slávia UK Bratislava 3 2-0-1 34:25 04b

4. KVP Nováky 3 1-0-2 26:29 02b

5. PVK Vrútky 3 1-0-2 29:53 02b

6. ŠK Olympia Košice 3 0-0-3 0b

Patrik Pavelka