Medailový víkend slovenských synchro plavkýň v Prahe

Množstvo zaujímavých podujatí z Mikulášskeho víkendu je za nami a znova sme v našich alej aj zahraničných bazénoch zaznamenali pekné a pozoruhodné výsledky O tie sa postarali naše šikovné a krásne synchro plavkyne, ktoré namierili svoje kroky do nádhernej stovežatej na poduajtie pod názvom Vianočná cena Prahy a že sa bolo na čo pozerať, tomu verte. Viac nám už prezradila vo svojom hodnotení manažérka reprezentácie Slovenska Jana McDonnelll : ,, Od piatka do nedele sa v Prahe konal už v poradí 38. ročník Vianočnej ceny Prahy v synchronizovanom plávaní. Podujatie je určené pre vekovú kategóriu starších žiakov a seniorov. Slovenská reprezentácia mala zastúpenie v oboch vekových kategóriách. Naše mladšie juniorky sa v piatok zúčastnili tradične úvodnej disciplíny - súťaže povinných figúr kde sa na prvom mieste umiestnila naša pretekárka Chiara Diky. V prvej desiatke z celkového počtu 193 pretekárov  sme mali až päť našich reprezentantiek. Súťažný víkend pokračoval v sobotu súťažou voľných párových zostáv starších žiakov kde sme mali rovno dvojnásobné zastúpenie. Z celkového počtu 29. párových zostáv náš pár Chiara Diky s Leou Krajčovičovou obsadil výborné druhé miesto a Tereza Ďurišová s Lindou McDonnell sa umiestnili na konečnom 4. mieste. V sobotu sa do bojov zapojila aj Viktória Reichová, ktorá v seniorskej kategórii v disciplíne voľné sóla obsadila 4. priečku. Na záver druhého súťažného dňa ešte opäť zabojovali naše staršie žiačky s ich tímovou zostavou, s ktorou v konečnom sčítaní bodov dosiahli výborné 2. miesto. Súčasťou tímovej zostavy bola Chiara Diky, Laura Domčeková, Tereza Ďurišová, Lenka Keprtová, Lea Krajčovičová,Linda McDonnel, Terézia Sabajová a Viktória Vojtášková. V nedeľu sa v Prahe v slovenských farbách ešte do bojov zapojili seniorky Viktória Reichová a Natália Pivarčiová, ktoré súťažili tak so svojou technickou párovo,u ako aj voľnou párovou zostavou. V oboch spomenutých disciplínach dievčatá vybojovali zlaté medaile. Všetkým slovenským reprezentantkám blahoželáme k dosiahnutým výsledkom na podujatí, ktoré pre slovenské synchro plavkyne odštartovalo novú súťažnú sezónu 2019 - 2020. Už počas nasledujúceho víkendu nás čakajú ďalšie dve súťaže v synchronizovanom plávaní - 32. ročník súťaže Slovakia Synchro na bratislavskej plavárni Pasienky ako aj Ukrainian Open Cup v Charkove. "