32. ročník Slovakia Synchro v Bratislave

Bratislavskú krytú plaváreň Pasienky tento víkend obsadili akvabely zo siedmych krajín a trinástich klubov. Súťažiaci z Bieloruska, Poľska, Českej republiky, Španielska, Maďarska, Chorvátska, a Slovenskej republiky si počas dvoch súťažných dní zmerajú sily v piatich disciplínach vo dvoch vekových kategóriách.

Súťažný víkend odštartovala súťaž v povinných figúrach mladších žiakov kde prvé tri miesta obsadili slovenské pretekárky. Zvíťazila Lea Anna Krajčovičová zo Slávie STU Bratislava pred Lisou Zemanovou a Žofiou Strapekovou, obidve z Iuventy Aquatix. V sobotu dopoludnia sa tiež mimoriadne darilo reprezentantkám Slovenska, kde sa v konkurencii 72 súťažiacich v disciplíne povinné figúry v kategórii staršie žiačky umiestnilo v prvej dvanástke až 9 reprezentantiek na čele s Chiarou Diky a Lindou McDonnell v tesnom závese.

Popoludňajší program odštartoval súťažou voľných sólových zostáv mladších žiačok, ktorú vyhrala pretekárka z poľského klubu AZS OS Poznan, Ewa Pietrykowska, ale krásne výkony podali aj pretekárky z Iuventy Aquatix, Veronika Ásványiová a Hana Markušová, ktoré sa umiestnili na konečnom druhom, resp. treťom mieste. 

Nasledovala disciplína voľné sólo, kde sa v konkurencii desatich pretekárok podarilo našim dievčatám obsadiť zlatú a bronzovú priečku. Vyhrala opäť Chiara Diky s celkovým počtom bodov 148,1368 pred druhou Emilou Kozma z Maďarska a treťou, stále len 12 ročnou, Leou Annou Krajčovičovou.

Sobotný súťažný program uzavrela súťaž voľných kombinovaných zostáv. V nedeľu pokračuje program na Pasienkoch hneď ráno disciplínami voľné páry mladších žiačok a starších žiačok. Súťažný víkend uzavrú voľné tímové zostavy.
 

Dnes bol vyhlásený aj vysledok Slovenského pohára žiakov za rok 2019, ktorý vyhrala Lea Anna Krajčovičová zo Slávie STU Bratislava pred Žofiou Strapekovou a Lisou Zemanovou (obidve Iuventa Aquatix).