Vydarený synchro víkend v Bratislave je za nami

Druhý súťažný deň na bratislavskej krytej plavárni Pasienky pokračoval disciplínami páry a tímy mladších a starších žiačok.

Medzi mladšími žiačkami sa z celkového víťazstva v súťaži párov tešili pretekárky z Iuventy Aquatix Veronika Ásványiová a Hana Markušová s náhradníčkou Johanou Lajčákovou pred druhými pretekárkami z Tesly Brno. Na treťom mieste skončili pretekárky z ďalšieho brnenského klubu VSK Univerzita Brno. 

V kategórii starších žiačok naše reprezentantky Chiara Diky a Lea Krajčovičová obsadili zlatú priečku so ziskom 145,2833 bodu. Bronzové umiestnenie patrí nášmu druhému reprezentačnému páru, Linda McDonnell a Tereza Ďurišová, ktorému ušla strieborná medajla iba o 5 stotín bodu v porovnaní s reprezentantkami z Maďarska. Tímovým zostavám opäť dominovali domáce pretekárky. Najlepším tímom mladších žiačok sa stal tím z Iuventy Aquatix pred TJ Tesla Brno a bieloruskými pretekárkami. V kategórii starších žiačok patrili zlaté aj strieborné medajle slovenským reprezentantkám, za ktorými sa na treťom mieste umiestnili opäť pretekárky z Bieloruska. Veľmi príjemný predvianočný víkend bol zakončený dvoma krásnymi vianočnými vystúpeniami začínajúcich akvabeliek z bratislavských klubov. 

Reportáž, ktorá sa objavila na TA3 :

https://www.ta3.com/clanok/1171602/pasienky-obsadili-akvabely-zastupenie...

Patrik Pavelka, Jana McDonnell