Slovenky na úvod ME s vysokou prehrou proti Rusku

Slovenské vodnopólové reprezentantky nastúpili v nedeľu predpoludním na otvárací zápas ME vo vodnom póle v Budapešti po 27.rokoch. Ich súperkami boli Rusky, ktoré sa do našich dievčat pustili bez rešpektu a takto to aj v bazéne Duna arény aj vyzeralo. Už po prvej štvrtine lovila naša kapitánka Kristína Horváthová loptu zo svojej siete 9x a po prvej štvrtine prehrávalo Slovensko s Ruskom hrozivo 0:9. V druhej časti hry vymenil tréner Milan Henkrich brankárky a do hry vstúpila Emoke Kissová, nášmu útoku sa však nedarilo a po prvom polčase sme v ofenzívnej snahe neskórovali ani raz a tak sme prehrávali 0:14. V tretej osemminútovke sa našim dievčatám konečne podarilo na šampionáte skórovať, keď sa v 41.sekunde presadila TAMARA KOLÁŘOVÁ a dala historicky premiérový gól Slovenska na ME v Budapešti. Následne sme však inkasovali ešte 8x a tak pred záverom Rusko vyhrávalo 22:1. V poslednej štvrtine nám súperky dali ďalších osem gólov, vyhrávali 30:1 a 66 sekúnd pred definitívnym záverom sa znova presadila TAMARA KOLÁŘOVÁ a upravila stav na konečných 2:31. V pondelok večer hráme od 19-tej hodiny proti domácemu Maďarsku.

SLOVENSKO vs Rusko 2:31 ( 0:9, 0:5, 1:8, 1:9 )

Góly: Tamara Kolářová 2

Zostava Slovenska : 1 E.Kissová, 2 B.Kováčiková, 3 J.Kurucová, 4 L.Garančovská, 5 E.Junasová, 6 M.Sedláková, 7 N.Pecková, 8 T.Kolářová, 9 M.Stankovianska, 10 I.Majláthová, 11 D. Kátlovská, 12 K.Kissová,13 K.Horváthová 

Zápasové štatistiky :

http://wp2020budapest.microplustiming.com/?fbclid=IwAR2x1R29J4-Kcv9VGkii...

hlasy:

Milan Henkrich, tréner SR: "Jedným z otáznikov pred ME bolo ako dopadne náš prvý zápas s Ruskom. Náš súper patrí medzi svetovú elitu, my sme naopak za uplynulých 27 rokov stratili kontakt so špičkou. Ruskám sme vlastnými chybami dovolili rozbehnúť sa. Naše hráčky mali príliš veľký rešpekt pred ruským družstvom."

Tamara Kolářová, autorka oboch gólov SR: "Čakala som, že to bude náročnejšie než naozaj bolo. Rusky nehrali príliš agresívne, skôr dominovali tým, čo im ide najlepšie - rýchlym plávaním a protiútokmi. Rusky majú oveľa viac skúseností než my, majú veľa odohrané a možno aj preto sme mali určitý rešpekt."

Janka Kurucová: "Rusky sa do nás pustili od začiatku. Bolo vidieť, že sú oveľa lepšie pripravené než my. Z našej strany tam bol veľký rešpekt. Bol to však iba prvý zápas a verím, že v ďalších viac zabojujeme. Aj nasledujúci zápas proti Maďarkám bude určite náročný. Doma budú chcieť ukázať, že majú kvalitu a aj im pôjde o prvenstvo v skupine. Fanúšikovia ich určite poženú vpred."

Pozápasové vyjadrenia vo videu :

Janka Kurucová a Tamara Kolářová : https://www.facebook.com/slovak.swimming/videos/477530893194850/

Tréner Milan Henkrich : https://www.facebook.com/slovak.swimming/videos/535169530409101/