Články

Životné jubileum 70 rokov.

Životné jubileum Ing. Juraj Skála (24.03.1948) - 70 rokov Juraj na svoj vek v prvom rade vôbec nevyzerá, no svojimi dlhoročnými skúsenosťami, slušným a skromným vystupovaním ako aj výsledkami svojej práce sa zaradil medzi tých nadšencov plaveckého športu, ktorí navždy zanechali  hlbokú stopu v histórii slovenského plávania. Ako bývalý  plavec  legendárneho, nedávno zosnulého trénera Štefana Keresteša, ostal verný tomuto športu aj po skončení plaveckej kariéry. Dvadsaťpäť rokov bol predsedom jedného z najúspešnejších klubov na Slovensku - najskôr ČH neskôr ŠKP Košice, bol jedným zo zakladateľov diaľkového plávania na Slovensku, keď stál pri zrode prvých diaľkoplaveckých pretekov - Ružínskeho maratónu, na ktorom sa konali aj prvé majstrovstvá Československa v diaľkovom plávaní.  Ako plavecký tréner dosiahol početné medzinárodné úspechy na vrcholných Európskych či svetových podujatiach,  o tieto úspechy sa zaslúžili: Zuzana Kupčíková, Ivana Kernáčová, Radka Kandráčová, Stanislav Szabó či Karmen Mikušová. Medzi jeho najjagavejšiu plaveckú hviezdu patrí nesporne Zuzana Mimovičová, ktorá patrila niekoľko rokov do TOP trojky slovenských plavkýň a je historicky najúspešnejšia plavkyňa oddielu plávania ŠKP Košice. Juraj urobil veľký kus práce aj pre Slovenskú plaveckú federáciu, keď dlhé roky bezplatne spracovával a evidoval  historické tabuľky slovenských plaveckých rekordov. Pracoval tiež ako člen výkonného výboru SPF,  zastával  aj funkciu predsedu technickej, či metodickej komisie pri SPF. Juraj sa aj dnes stále venuje plávaniu ako hlavný tréner v ŠKP Košice a pre jeho kladné povahové vlastnosti,  ktorými sú pracovitosť, skromnosť, slušnosť  a sebadisciplína, získal si obdiv, úctu  a množstvo kamarátov  medzi trénermi nie len na Slovensku, ale aj v Čechách a v Maďarsku.  Do ďalších rokov života mu všetci prajeme pevné zdravie a životný elán nech mu ostane aj naďalej, aby mohol ešte dlho odovzdávať svoje vedomosti a lásku k plaveckému športu mládeži a nám svojim kolegom.  
24.03.2018

Vzdelávanie trénerov - TRÉNERSKÁ AKADÉMIA FTVŠ

Dovoľujeme si Vás  informovať o plánovaných vzdelávacích aktivitách organizovaných v rámci vzdelávacieho projektu Trénerská akadémia FTVŠ UK v Bratislave. Plánovaný vzdelávací program pre získanie kvalifikácie tréner III. kvalifikačného stupňa, predbežne: -      1. všeobecná časť 12.-15. apríl 2018, -      2. všeobecná časť 27.-29. apríl 2018 (termíny sa môžu ešte upravovať).   Informácie o vzdelávacích programoch: Internetová stránka – https://www.fsport.uniba.sk/studium/dalsie-formy-vzdelavania/trenerska-akademia/aktualne-aktivity-20172018/ Facebook stránka – https://www.facebook.com/trenerska.akademia/
23.03.2018

Pohár stredoeurópskych krajín a Majstrovstvá SR v...

Cez víkend 24.-25. marca 2018 sa bude v Šamoríne súťažiť o pohár stredoeurópskych krajín a majstrovské tituly v synchronizovanom plávaní v juniorskej kategórii a kategórii do 12 rokov. Štartovať budú reprezentačné družstvo SR, Česka, Maďarska a Kazachstanu a kluby Schwimm Union Wien, Kometa Brno, SKUP Olomouc, Neptun Praha, Iuventa AQUATIX, KŠP Žralok, ŠK SYNCHRO a TJ Slávia STU. Časový program

Rýchla pomôcka pre rozhodcov plávania

Aktualizovali sme pre Vás kartu "RÝCHLA POMÔCKA – PRAVIDLÁ PLÁVANIA" /viď. príloha/ Táto karta je pomôckou pre rozhodcov plávania SPF pri sformulovaní textu diskvalifikácie. Obsahuje len najčastejšie typy diskvalifikácií. V žiadnom prípade neslúži ako náhrada dôkladnej znalosti Pravidiel plávania.

Podporte svojim hlasom NEREUS ŽILINA

PODPORTE SVOJIM HLASOM NEREUS ŽILINA!;) Našim snom vždy bolo umožniť plávať deťom z každého sociálneho prostredia a pomôcť športovať komukoľvek. Vždy sme chceli učiť deti a mladých ľudí nielen plávať, ale v nich zároveň budovať sebavedomie a pevný charakter. Už viac ako 20 rokov sa snažíme vykonávať našu prácu srdcom a najlepšie ako vieme. V aktuálnej situácii, kedy došlo k drastickému navýšeniu prenájmu na Mestskej krytej plavárni, je o niečo ťažšie vykonávať túto misiu. Sme preto veľmi hrdí, že náš klub Nereus Žilina je tento rok nominovaný na zisk celoslovenskej ceny Via Bona Slovakia - za zodpovedný prístup k podnikaniu, v kategórií malá a stredná firma a tiež v kategórii cena verejnosti. Znie to neuveriteľne, ale aktuálne v kategórii Cena verejnosti bojujeme o prvé miesto. Ak nás chcete podporiť proti veľkým hráčom ako Lidl alebo Accenture, dajte nám svoj hlas v ankete na stránkach denníka SME, tu: https://goo.gl/Dw3MNo. Vyhrať cenu Via Bona Slovakia je vecou veľkej prestíže a pokúšajú sa o to každoročne aj globálne firmy, pôsobiace na Slovensku. Víťazstvo v jednej z kategórii by pomohlo zviditeľniť nielen Nereus v jeho súčasnej zložitej situácii, ale aj naše plávanie a ďalšie vodné športy, ktoré máme tak radi. Hlasovať môžete do 6. apríla 2018. Za Vašu prípadnú podporu vopred ĎAKUJEME!
14.03.2018

Stránky

Subscribe to Články