Plávanie

Nominačný list na reprezentačný štart / Svetový pohár Budapešť

Zraz účastníkov je 03.10.2018 o 09:15 h Sekretariát SPF, Za kasárňou 1, 831 03 Bratislava. Vedúci akcie: Vladimír Železník (+421 905 469434) Doprava: dopravu do miesta zrazu si účastníci zabezpečujú na vlastné náklady resp. na náklady materského oddielu. Reprezentant je povinný v prípade neúčasti na takýchto podujatiach, s výnimkou dopingových kontrôl, dostatočne vopred odôvodniť a ospravedlniť svoju neúčasť Rade SPF prostredníctvom sekretariátu SPF písomnou formou na sport@swimmsvk.sk a reprezentacia@swimmsvk.sk

Druhý a tretí deň na svetovom pohári

Aj druhý deň SP plávalo celé kvarteto našich. Maťo Duša celkovo 16. miesto v disciplíne 100m VS. Gajdy v dopoludňajších rozplavbách vybojoval finále, kde časom 29,67 na 50m P obsadil 7. miesto. Mirka vo finále na 100 P po tuhom boji obsadila 6. miesto časom 1:12,96. Dva štarty a dva osobné rekordy dneska dala Tami 200m VS v rozplavbách za 2:06,92 a siedme postupové miesto a 50m M vylepšila osobné maximum na 27,14 a 6. miesto jej ušlo o jednu stotinu. Nálada dobrá a všetci sa tešia na zajtra. A tretí deň naši juniori na SP nesklamali. Ráno sa predstavil Maťo Duša v disciplíne 50 m M a časom 26,40 obsadil celkovo 14. miesto, Do poobedňajších finálových bojov zasiahli naše dve dievčatá. Mirka v disciplíne 50 m P obsadila celkovo 5. miesto časom 33,78 a Tami dohmatla na 200 m PP v novom slovenskom juniorskom rekorde ( 2:19,89 ), ale aj to stačilo medzi seniormi na 7. miesto. V úplne záverečnej disciplíne si naši v zložení  Záborská, Gajdoš, Duša, Potocká, vyskúšali zabojovať v mixovej štafete 4 x 100 PP a dohmatli celkovo na 5. mieste. Za celkový prístup, bojovnosť a výsledky si zaslúžia pochvalu.

Plavci na druhom kole svetového pohára

Slovenské reprezentačné družstvo odcestovalo na druhé kolo svetového pohára v plávaní. Plavci Matej Duša, Dávid Gajdoš, Tamara Potocká a Miroslava Záborská sa v katarskej Dohe predstavia 13. septembra až 15. septembra pod vedením hlavného trénera M. Božika, ktorý je zároveň aj vedúcim výpravy. Štartové listiny budú k dispozícii tu: https://www.fina.org/content/extended-start-list-swc-doha-qat Výsledky môžete sledovať na: https://www.fina.org/event/swimming-world-cup-2018-2/results Držíme palce!

Vyhodnotenie akcie sústredenie OHM Poprad

Hodnotenie vedúceho výpravy z reprezentačnej akcie „Sústredenie pred OHM“. Akcia sa konala v Popradu v termíne 01.08.-14.08.2018.​​

Vyhodnotenie akcie ME Glasgow

Hodnotenie vedúceho výpravy z reprezentačnej akcie „Majstrovstvá Európy v plávaní“. Akcia sa konala v Glasgow / GBR v termíne 03.08.-09.08.2018.​