Podujatia SPF

M.E.C. Cup a MSR v synchronizovanom plávaní

Na piatom ročníku pohára v synchronizovanom plávaní sa zúčastnilo 9 krajín (Bulharsko, Česká republika, Chorvátsko, Maďarsko, Poľsko, Rakúsko, Slovinsko, Španielsko a Slovensko). Počas uplynulého víkendu sa na bratislavských Pasienkoch konalo druhé kolo M.E.C. Cup v synchronizovanom plávaní v kategórii starší žiaci, seniori a masters. Slovenské reprezentantky sa tešili z úspechov v oboch kategóriách (starší žiaci a seniori). Súčasťou podujatia boli aj Majstrovstvá Slovenska v kategórii starší žiaci, seniori a masters. Podrobné výsledky tu.

Medzinárodné M-SR Masters, 30.-31.3.2019 Košice

V termíne 30.-31. marca 2019 organizujeme v spolupráci s technickým usporiadateľom ŠKP Košice Medzinárodné Majstrovstvá SR Masters. Na podujatie, ktoré sa uskutoční na košickej 50-metrovej krytej plavárni, sa prihlásilo dovedna 155 pretekárov zo 40 oddielov. O umiestnenia budú "bojovať" športovci z Českej republiky, Maďarska a Slovenska.  Želáme veľa úspechov. 

57. Veľká Cena Slovenska

Slovenská plavecká federácia v termíne 1.-3.3.2019 organizuje 57. ročník Veľkej Ceny Slovenska. Kvalifikačného podujatia FINA sa zúčastní 458 pretekárov z 52 plaveckých oddielov. Do Bratislavy prídu športovci z Českej republiky, Maďarska, Kirgizstanu, Kosova*, Luxemburska a samozrejme, aj z domácich klubov. Na 50-metrovej krytej plavárni Pasienky sa bude "bojovať" aj o finančné odmeny v celkovej hodnote 3.800 eur za najhodnotnejšie bodové výkony v kategóriách OPEN (5 plavcov) a v kategórii JUNIOR (3 plavci.)  Neoddeliteľnou súčasťou Veľkej Ceny sú aj memoriály Vlasty Wawrovej, Miloslava Dolníka, Mariána Filčáka, Josefa Světlíka a Eduarda Nemečka.  Tento rok nás svojou účasťou poteší Zsuzsanna Jakabos, 4-násobná účastníčka OH a medailistka z vrcholových podujatí v plávaní. Z našich reprezentantov si zapláva aj Richard Nagy, strieborný medailista z ME v Londýne 2016.  Veríme, že sa viacerým podarí okrem osobných maxím prekonať aj limity na Majstrovstvá sveta Gwangju 2019. * týmto označením nie sú dotknuté pozície v otázke štatútu tejto krajiny, pričom označenie je v súlade s rezolúciou Bezpečnostnej rady OSN 1244/1999 a so stanoviskom Medzinárodného súdneho dvora k vyhláseniu nezávislosti Kosova.    Všetkým účastníkom držíme palce. 

Záznam zo slávnostného Galavečera dnes od 19:10

Vážení športoví priatelia, dávame do pozornosti možnosť sledovať záznam zo slávnostného Galavečera pri príležitosti 100. výročia založenia Československého amatérskeho plaveckého zväzu, ktorý sa konal 19.01.2019. Záznam je možné sledovať dnes 25.01. od 19:10 na ČT Sport.  

Najlepší športovci SPF 2018

Na slávnostnom galavečere v FORUM KARLÍN v Prahe (Pernerova 51, 186 00 Praha 8 -Karlín) vyhlásili zástupcovia Slovenskej plaveckej federácie (SPF) v sobotu 19. januára 2019 najúspešnejších športovcov SPF za rok 2018. Ocenené boli aj významné osobnosti pri príležitosti k 100. výročiu plaveckých športov. Podujatie moderovali moderátoriJan Smetana a Marcel Merčiak.​ Najlepšími plavcami Slovenska za rok 2018 sa stali Karolína Hájková z VŠK UK Bratislava a Richard Nagy z ŠK Dukla Banská Bystrica.  Na druhom mieste medzi ženami skončila Andrea Podmaniková a tretie miesto obsadila Laura Benková. Strieborná trofej v mužskej kategórii putovala do rúk Tomáša Klobučníka, bronzovú trofej si prevzal Adam Halas. ​ Víťazom kategórie najúspešnejší Junior za rok 2018 sa stal Matej Duša z XBS swimming, najúspešnejšou Juniorkou za rok 2018 sa stala Tamara Potocká z Klub plávania AQUACITY Poprad.​ V kategórii Masters medzi ženami zvíťazila Erika Mrázová, medzi mužmi zvíťazil v kategórii Masters Martin Hlavatý. ​ V synchronizovanom plávaní sa tešili z prvého miesta v kategórii pár seniorky Nada Daabousová a Diana Miškechová. Najúspešnejšou sólistkou v seniorskej kategórii sa stala Nada Daabousová. Ocenenené bolo aj naúspešnejšie družstvo v zložení nasledovných 12 akvabel: Júlia Bachárová, Zuzana Bodíková, Nada Daabousová, Romana Horská, Anastasia Iakovlev, Kristína Kvasňovská, Dina Lengyelová, Laura Lisá, Diana Miškechová, Barbora Novotná, Rebecca Slezáková, Sophia Suranová. V juniorskej kategórii ako najlepší pár zvíťazili Laura Lisá a Kristína Kvasňovská. Ocenenené bolo aj naúspešnejšie družstvo v zložení nasledovných 10 akvabel: Júlia Bachárová, Zuzana Bodíková, Anastasia Iakovlev, Kristína Kvasňovská, Dina Lengyelová, Laura Lisá, Barbora Novotná, Rebecca Slezáková, Silvia Solymosyová, Sophia Suranová.​' V diaľkovom plávaní boli ocenení v kategórii ženy Balážiková Karolína a v kategórii muži Fratrič Ivan, obaja diaľkoplavci z klubu Plavecký klub ORCA Bratislava. ​ Vo vodnom póle v mužskej kategórii dvojicu najúspešnejších pólistov tvoria Matej Čaraj z KVP Nováky v kategórii U19 a víťazom seniorskej kategórie je odchovanec KVP Nováky Lukáš Ďurík, momentálne pôsobiaci v maďarskom klube Debrecín. U vodnopólistiek v kategórii U19 sa víťazkou stala Beáta Kováčiková a v seniorskej kategórii Janka Kurucová, obe odchovankyne klubu Športový klub Olympia - pri Športovom gymnáziu v Košiaciach. V FPD Slovenskom pohári družstiev 2018 sa víťazom stal Plavecký klub STU Trnava. Druhé miesto patrí Plaveckému klubu ORCA Bratislava. Tretie miesto obsadil Športový plavecký klub Kúpele Piešťany. Celkovo bolo v roku 2018 prekonaných 114 slovenských plaveckých rekordov! (Ženy 68 rekordov, muži 44 rekordov, štafety mix 2 rekordy)

Stránky

Subscribe to Podujatia SPF