Podujatia SPF

3. M.E.C. Cup Senior & SŽ a Majstrovstvá SR

Počas víkendu 17.-18. júna sme usporiadali v Šamoríne na 3. ročník M.E.C. Cupu a Majstrovstvá Slovenska v synchronizovanom plávaní. Súťažili kategórie Senior a SŽ. Okrem súťažiacich z domácich klubov štartovali kluby z Českej republiky, Maďarska a Rakúska. V kategórii SŽ titul majsterky SR vyplávala v sólach Viktória Reichová, v pároch Chiara Diky s Barborou Novotnou a v tímoch tím Slávie STU v zložení Diky, Iakovleva, Kostercová, Lengyelová, Novotná, Slezáková, Solymosyová, Trníková. V zmiešaných pároch SŽ prvé miesto obsadili súrodenci Jozef a Silvia Solymosyová, v seniorskom technickom sóle Nada Daabousová, v seniorskom voľnom páre Kristína Kvasňovská s Natáliou Pivarčiovou, v technickom tíme, voľnom tíme a voľnej kombinácii IUVENTA AQUATIX v zložení Bachárová, Bodíková, Daabousová, Ďurišová, Horská, Kvasňovská, Lisá, Miškechová, Pivarčiová, Schererová, Suranová. V medzinárodnom hodnotení M.E.C. Cup vyhralo Slovensko.  

Letné Majstrovstvá SR juniorov a seniorov

Slovenská plavecká federácia Vás v termíne 16.-18.júna 2017 pozýva na Letné Majstrovstvá SR juniorov a seniorov.  41 slovenských klubov sa zúčastní podujatia LEN a FINA, ktoré sa uskutoční na krytej 50-metrovej plavárni Pasienky v Bratislave. O titul Majstra Slovenskej republiky bude súperiť 309 plavcov, medzi ktorými sa predstavia aj reprezentanti ako Tomáš Púchly, Adam Halas, Andrea Podmaniková, Tomáš Klobučník, Marek Botík, Katarína Listopadová, Richard Nagy a ďalší, ktorí isto na dlhom bazéne opäť predvedú kvalitné výkony.  Plavcom prajeme veľa osobných rekordov a trénerom pevné nervy.  Online výsledky Výsledky z pretekov sú zde.  

55. ročník Veľkej Ceny Slovenska

Online prenos z pretekov V prípade, že sa vám video nezobrazuje kliknite zde. Slovenská plavecká federácia Vás v termíne 26.-28.5.2017 pozýva na najprestížnejšie podujatie SPF - jubilejný 55.ročník Veľkej Ceny Slovenska, ktorý sa koná na krytej 50 - metrovej plavárni Pasienky v Bratislave.               na okrúhlom 55. ročníku nás svojou účasťou poteší Ruta Meilutyte - olympijská víťazka a držiteľka svetových rekordov na 50m prsia, 100m prsia na dlhom bazéne a 100m prsia na krátkom bazéne. Vo veku 15 rokov bola najmladšou plavkyňou z Litvy, ktorá sa kedy OH zúčastnila - a zároveň vyhrala ten najcennejší kov. Vo veku 17 rokov sa stala prvou a jedinou plavkyňou v dejinách, ktorá vyhrala na všetkých juniorských aj seniorských majstrovstvách v Európe a na svete.  Ako každý rok, aj tentoraz sú isté finačné odmeny/prize money, ktoré na plavcov čakajú : Najlepší bodový výkon podľa tabuliek FINA 2016 v mužskej a ženskej kategórii bude ohodnotený 500 eurami. V juniorskej kategórii 250 eurami. Najlepší slovenský bodový výkon tiež 250 eurami a za každé prekonanie rekordu Veľkej Ceny Slovenska dostane pretekár 300 eur.​ Súčasťou Veľkej Ceny sú tradične memoriály : Vlasty Wawrovej - 100m voľný spôsob Miloslava Dolníka - 50m znak Josefa Světlíka - 200m prsia Eduarda Nemečka - 100m motýlik Zároveň je podujatie súčasťou FPD Slovenského pohára družstiev. Zoznam prijatých pretekárov uverejníme na stránke SPF najneskôr do 20.5.2017. Súťaž je schválená FINA, ako súťaž na ktorej môžu pretekári zaplávať A aj B nominačné limity na účasť na Majstrovstvá sveta v Budapešti 2017 aj na letné Olympijské hry mládeže Buenos Aires 2018.

3. M.E.C. Cup Junior & MŽ a Majstrovstvá SR

V sobotu 8. apríla organizujeme na bratislavských Pasienkoch 3. ročník stredoeurópskeho pohára a majstrovstvá SR v synchronizovanom plávaní pre kategórie Junior a MŽ. Očakávame 139 súťažiacich zo 6 krajín.  Časový program Výsledky

Vyhlásenie najúspešnejších športovcov za rok 2016

Na slávnostnom galavečere v hoteli NH Gate One v Bratislave vyhlásili zástupcovia Slovenskej plaveckej federácie ( SPF ) v piatok 10. februára 2017 najúspešnejších športovcov SPF za rok 2016. Ocenení boli aj významní jubilanti za prínos v rozvoji plaveckých športov a bola udelená špeciálna odmena pre účastníkov Olympijských hier 2016. Podujatie moderovala moderátorka a redaktorka Petra Ázacis. Najlepšími plavcami Slovenska za rok 2016 sa stali Andrea Podmaniková z PIRANA SportClub Topoľčany a Richard Nagy z J&T Sport Team Bratislava, ktorého členom bol do 31.10.2016 a následne do 31.12.2016 športoval pod hlavičkou Vojenského športového centra DUKLA Banská Bystrica. Na druhom mieste medzi ženami skončila Katarína Listopadová a tretie miesto obsadila Karolína Hájková. Strieborná trofej v mužskej kategórii putovala do rúk Mareka Botíka, bronzovú trofej si prevzal Tomáš Klobučník. Víťazom kategórie Junior 2016 sa stal Tomáš Púchly z Plaveckého klubu STU Trnava a v rovnakom klube pláva a športuje aj víťazka kategórie Juniorka 2016 Barbora Tomanová. Za Objav roka bol vyhlásený Adam Halas rovnako z Plaveckého klubu STU Trnava. V kategórii Masters ženy zvíťazila Erika Mrázová , v kategórii Masters muži Martin Hlavatý. V synchronizovanom plávaní sa tešili z prvého miesta v kategórii pár seniorky Jana Labáthová a Nada Daabousová. Najlepšou juniorkou sa v disciplíne Sólo stala Diana Miškechová, ktorá zároveň spolu s Petrou Ďurišovou ovládla aj juniorskú kategóriu v disciplíne DUO. Objavom roka sa stala Kristína Kvasňovská z klubu IUVENTA AQAUTIX, o.z.   V FPD Slovenskom pohári družstiev 2016 dominovali na prvých dvoch miestach opäť bratislavské kluby. Prvé miesto patrí klubu SPK Bratislava, druhý skončil Plavecký klub ORCA Bratislava. Ttretie miesto obsadil Plavecký klub STU Trnava.  Záznam z galavečera

Stránky

Subscribe to Podujatia SPF