Podujatia SPF

Jesenné Majstrovstvá oblastí 26.10.2019

SPF organizuje prvé kolo Jesenných Majstrovstiev oblastí dňa 26.10.2019. Podujatie sa zároveň uskutoční v  štyroch oblastiach naraz: BAO: Bratislava SSO: Banská Štiavnica ZSO: Myjava VSO: Humenné So zreteľom na prihlásených pretekárov, bratislavská oblasť tesne predbehla západoslovenskú - v BAO bude štartovať 260 plavcov a plavkýň, zatiaľ čo v ZSO 259.  V Banskej Štiavnici je prihlásených 240 účastníkov a v Humennom 204.  Ako vždy, želáme pretekárom a pretekárkam čo najviac osobných rekordov.    B. Grznárová  

Jesenné M-O dlhé trate 12.10.2019

SPF organizuje Jesenné M-O dlhé trate v štyroch oblastiach naraz - v Senici ( ZSO ), Michalovciach ( VSO ), Dolnom Kubíne ( SSO ) a v Bratislave ( BAO ).  Tešíme sa na pretekárov a pretekárky a veríme, že padne veľa osobných rekordov. 

Slovenský pohár žiakov 28.9.2019 / 4. kolo

Sezóna jeseň / zima 2019 vo svete bazénového plávania už "klope na dvere" a s ňou prichádzajú aj prvé podujatia organizované SPF. Začíname 4. kolom Slovenského pohára žiakov, ktoré sa uskutoční v sobotu 28.9.2019 v štyroch mestách naraz. 9-11 roční žiaci a 8-10 ročné žiačky budú plávať v Bratislave ( BAO ), Trenčíne ( ZSO ), Liptovskom Mikuláši ( SSO ) a v Spišskej Novej Vsi ( VSO ). S organizáciou týchto pretekov nám pomáhajú technickí usporiadatelia:  BAO: Plavecký klub AZETA ZSO: TJ Slávia Športové Gymnázium Trenčín SSO: MPK Delfín Liptovský Mikuláš VSO: ŠK Iglovia V Bratislave bude po odhláškach štartovať dovedna 119 plavcov, v Trenčíne 151, v Liptovskom Mikuláši 109 a v Spišskej Novej Vsi 113 plavcov a plavkýň.  Všetkým športovcom želáme veľa osobných rekordov a usporiadateľom bezproblémový chod podujatia.    B. Grznárová

Jazerná desiatka, KOŠICE - 6.kolo SPDP

V sobotu 24.8.2019 v doobedných  hodinách, na Jazere v Košiciach sa po odprezentovaní plavcov začali preteky 6.kola Slovenského pohára v diaľkovom plávaní, organizované Športovým klubom polície Košice. Na spoločný štart 5km a 10km trati sa o 10:00h na postavilo 36 plavcov. Víťazmi na 5km vo svojich kategóriách sa stali: Alica Palovičová, Zuzana Čižmáriková, Simona Sabolová, Daniel Van Wyk, Eduard Guman, Matej Antalík, Ľubomír Redaj a Šimon Mindáš Víťazmi na 10km vo svojich kategóriách sa stali: Michaela Dinková, Ondrej Bielik a Carmen Mikušová O 14:00h odštartoval druhý blok pretekov na 3km -15plavcov. Kde sa víťazmi na tejto trati vo svojich kategóriach stali: Viktória Urbanová, Richard Áron, Nina Pirčová, Jakub Kolesár, Filip Polák Na štart 1km trate nastúpilo 11 plavcov. Kde víťazmi vo svojich kategóriách sa stali:  Dorota Macková , Filip Ujhelyi. Víťazov dekoroval pán prezident SPF Ivan Šulek, ktorý s viceprezidentom SPF pre DP p. Palkom Peciarom a rozhodcovským zborom boli zárukou súťaže podľa platných pravidiel SPF pre DP. O 15:45h si sily a vytvalosť mohli zmerať aj plavci zo širokej verejnosti v mimosúťažnej disciplíne "preplávaj Jazero" Pretekov boli účastní aj plavci z kempu sekcie diaľkového plávania SPF, ktorý sa v uplynulých dňoch konal na Zemplínskej Šírave. Výpis ich umiestnení z výsledkovej listiny: Výsledky na 10km:  Ondrej Bielik       1.miesto Adrian Beluš       2.miesto Sára Šefrankova 2.miesto Výsledky na 5km v jednotlivých kategóriách: Matej Antalík    1.miesto Filip Polák         3.miesto David Jacečko  6.miesto,  Volodymyr Kashtanov 7.miesto Alex Mizerák         3.miesto Daniel Van Wyk    1.miesto Patrik Ťapusík       2.miesto Bohuš Bošanský   4.miesto Emma Kanocová   4.miesto Výsledky na 3km v jednotlivých kategóriách Filip Polák              1.miesto Oliver Zachar         2.miesto K výkonom všetkých zúčastnených plavcov gratulujeme. Prajeme nateraz oddych a potom veľa síl do ďalších tréningov, veríme, že sa vidíme na poslednom kole SPDP v Štúrove.  

Kemp v diaľkovom plávaní - Zemplínska Šilrava

V týchto dňoch od 17.8.2019 prebieha na Zemplínskej Šírave diaľkoplavecký kemp sekcie DP SPF. Snahou je podchytiť mladých vytrvalostných plavcov, ktorí sú naklonení diaľkovému plávaniu, i alternatívam ako aquatlon, triatlon, ....., kde svoje skúsenosti budú môcť zúročiť. Účastní sú plavci, ktorí reprezentovali našu krajinu v diaľkovom plávaní nedávno na Majstrovstvách sveta v juhokórejskom Gwangju, na Majstrovstvách Európy juniorov v českých Račiciach. Časť plavcov je z útvaru talentovanej mládeže, ktorí boli účastní na 2.kole európskeho pohára v DP vo francúzskom Brive, či na Majstrovstvách Čiech v Plzni ktoré je 2.kolom Slovenského pohára v DP. No poznatky prišli získavať i takmer nováčikovia v tomto športe. Tréningy prebiehajú na otvorenej vode, zatiaľ za slnečného počasia a s pokojnou hladinou vody,  doplnené o kondičnú suchú prípravu plavcov pod taktovkou erudovaných a skúsených trénerov. Po poobednom oddychu druhý blok tréningov začína prednáškami o pitnom režime a stravovaní športovca. O výžive, vhodnom zložení stravy, zastúpení makro- i mikronutrientov. Pojednáva sa o správnej suplementácii minerálov, stopových prvkov i vitamínov pri vytrvalostnom športe. V neposlednom rade plavci získajú informácie o dopĺňaní energie v tréningu i v pretekoch. A objasnia si nutnosť pravidelnej, dostatočnej regenerácie a jej formy.  Následne prebieha inštruktáž k príprave plavca pred pretekom i k štandartnému priebehu súťaže. Jednotlivé poznatky v poobednom tréningu precvičia. Plavci sa tak zblížia s vytrvalostným plávaním, absolvujú prípravu plávania v balíku, zoznámia sa s praktikami v tomto športe.... kŕmenie, kontakt so súperom, oboplávanie bójí,... Po takejto príprave pocestujú do Košíc, kde časť plavcov absolvuje 24.8.19  predposlené, teda 6.kolo SPDP -Jazerná 10-ka. Niektorí budú štartovať na 5km trati. Ostatní tak zažijú inštruktáž diaľkoplavcov a prípravu pretekára priamo v súťažných podmienkach.

Stránky

Subscribe to Podujatia SPF