Športy

V Tbilisi na ME U17 končíme na poslednom 16.mieste

Vodnopólové ME v kategórii do 17 rokov sú za nami. Po dni voľna nastúpilo Slovensko vo svojom záverečnom vystúpení na európskom šampionáte v gruzínskom Tbilisi proti Rumunsku v boji o predposledné 15.miesto. Súboj zverencom trénera Miroslava Gogolu absolútne nevyšiel a po 13-gólovom výbuchu 4:17 nakoniec mladí Slováci obsadili posledné 16.miesto. Do posledného zápasu na ME U17 vstúpili Slováci s brankárom Adamom Šimkovičom a hneď v úvode po góle Ravingera sme išli do vedenia, ale na dlhé minúty to bolo z našej strany všetko. Náš súper dal ešte v priebehu úvodného dejstva päť gólov po sebe, využil jednu presilovku a tak po prvom dejstve Slovensko prehrávalo šokujúco 1:5. Do druhej štvrtiny prišiel do brány Matej Prištic, ale ani jemu sa nepodarilo na gólovú smršť Rumunska reagovať. Po premenenej päťke a využitej presilovke sme prehrávali už 1:7, po góle Jakubisa sa nám podarilo znížiť na 2:7. Následne pridali Rumuni ôsmy gól po využitej presilovke a do konca prvého polčasu ďalšie dva. Keďže sa mladým Slovákom nepodarilo premeniť ani jednu z troch po sebe idúcich presiloviek, po prvom polčase to vyzeralo hrozivo 2:10. Do ďalších dvoch častí nastúpil do brány znova Adam Šimkovič. V tretej osemminútovke sa našim hráčom nepodarilo dať ani gól, súper sa strelecky presadil tri razy, nevyužili sme na gól šesť presilových  hier a pred poslednou štvrtinou sme prehrávali 2:13. V poslednej časti Ravinger znížil na 3:13, Rumuni pridali ďalšie dva góly a už to bolo 3:15. Necelé tri minúty pred záverom Mihál dal štvrtý gól - 4:15 a v samom závere využilo Rumunsko dve možnosti v presilovke na vstrelenie dvoch gólov a nakoniec sme súperovi podľahli 4:17 a skončili sme na poslednom 16.mieste. SLOVENSKO vs Rumunsko 4:17 ( 1:5, 1:5, 0:3, 2:4 ) Naše góly : Ravinger 2, Jakubis a Mihál po 1 -- Patrik Pavelka

H2O Piešťany strieborní na MS v Gwangju!!

V dňoch 5. až 11. augusta sa uskutočnili Majstrovstvá sveta veteránov vo vodnom póle v juhokórejskom Gwangju, na ktorých sa zúčastnili i hráči KVP H2O pólo Piešťany vo vekovej kategórii 65+. Družstvo malo za súperov 7 ďalších účastníkov, s každým z nich odohralo vzájomný zápas. Vo veľmi ťažkých podmienkach, keď denné teploty dosahovali okolo 40°C pri veľkej vlhkosti, avšak po úspešnom priebehu celého turnaja, družstvo nakoniec obsadilo druhé miesto len o skóre za víťazným nemeckým Dusseldorfom. Napriek tomu, že družstvo neprehralo v turnaji ani jedno stretnutie a nedosiahlo na najvyšší stupienok, dosiahli piešťanskí vodní pólisti pekný úspech na svetovom podujatí, na ktorom sa pravidelne zúčastňujú tisícky športovcov z celého sveta. Družstvo tvorili hráči: Jozef Cifra, Peter Šalát,Igor Vestenický, Ladislav Szelley, Milan Uvíra, Martin Schmuck, Ladislav Král, Jaromír Reitinger,Peter Hrčka,Mick Barry,Tor Tonnesen,Ondrej Zoltán, tréner družstva Jaroslav Techlovský. Pre zdravotné problémy necestoval Pavol Tkáč.   Výsledky KVP H2O pólo Piešťany 65+: BT Piešťany – H2O Piešťany 6 – 13 H2O Piešťany – Mariners 13 – 1 Perth 70 – H2O Piešťany 4 – 8 H2O Piešťany – Perth 65 7 – 5 H2O Piešťany – Dusseldorf 6 – 6 Santa Barbara – H2O Piešťany 3 – 4 Celkové poradie na prvých 3 miestach: 1/ Dusseldorf, 2/ H2O Piešťany, 3/ Santa Barbara

Naši mladíci si v Tbilisi zahrajú o predposledné 15.miesto na...

V skupine o 13. až 16.miesto nastúpili dnes ráno naši reprezentanti na ME U17 v gruzínskom Tbilisi proti Turecku. Žiaľ, ani vo štvrtom zápase na európskom šampionáte nám ruže nekvitli a ťahali sme za kratší koniec. Súperovi sme podľahli 8:14 a to znamená, že po dni voľna hráme v sobotu 16.augusta v poslednom zápase ME o predposledné 15.miesto proti Rumunsku, ktoré v druhom stretnutí tejto skupiny prehralo s Francúzskom 10:12. V tomto stretnutí sa stretli dva tímy, ktoré vo svojich skupinách obsadili po základnej časti zhodne posledné 4.miesto a nezískali ani bod. Do tohoto zápasu sme v bráne nastúpili s Adamom Šimkovičom a diváci v Tbilisi videli v prvej časti hry spolu šesť vylúčených hráčov, po troch na oboch stranách.Turci išli do vedenia po využitej presilovej hre, následne sa presadili zverenci trénera Miroslava Gogolu, ktorí vyrovnali krátko po uplynutí početnej výhody na 1:1. Ďalšie šance na góly zostali nevyužité a tak sme v prvej osemminútovke videli iba dva presné zásahy. Vrece s gólmi sa roztrhlo v druhej štvrtine, Michal Varga poslal Slovensko do vedenia po využitej presilovke, keď predtým sme sa presile dokázali dva razy ubrániť, no hneď na to súper vyrovnal na 2:2. Krátko na to sme znova ustáli vylúčenie,ale následne sa previnil náš brankár Šimkovič a z pokutového hodu išlo Turecko do vedenia na 3:2. Ďalší gól znova pridali Turci a znova po faule brankára Šimkoviča - 4:2 keď predtým sme sa ubránili presile. Niečo viac ako dve minúty pred koncom prvého polčasu dal gól Adam Berlanský a znížil na 4:3. Záver však patril súperovi, ktorý dva razy po sebe skóroval a polčas vyhral 6:3. navyše naši hráči nevyužili na skórovanie ani ponúknutú presilovú hru. Aj v priebehu tretej časti hry sa hralo tvrdo, veľa sa vylučovalo, na čo doplatil náš výber, vyfaulovali sa nám traja hráči, Michal Varga, Adam Berlanský a Alexander Ravinger, na strane súpera to bol jeden hráč. Turecko nám dalo 5 gólov po sebe a už to bolo 11:3, 39 sekúnd pred koncom Peter Jakubis znížil na 11:4. V záverečnom dejstve Peter Jakubis pridal náš piaty gól  na 11:5, ale Turci následne premenili výhodu presilovky po vylúčení Patrika Tisaja a zvýšili na 12:5. Slovensko skórovalo po šiesty raz pri využití presilovky po góle Petra Jakubisa - 12:6 a to isté sa v tejto výhode podarilo Patrikovi Adamcovi a ten upravil na 12:7. Následne však zavinil pokutový hod a súper pridal 13-ty gól. Našim reprezentantom sa naskytli dve po sebe idúce možnosti na skórovanie v presilových hrách ale ani raz sme úspešní neboli a tak nás súper potrestal 14-tym gólom. V úplnom závere ešte náš ôsmy gól dal Martin Horváth a upravil na konečný stav 14:8. Turecko vs SLOVENSKO 14:8 ( 1:1, 5:2, 5:1, 3:4 ) Naše góly: Jakubis 3, Horváth 2, Varga, Adamec a Berlanský po 1 -- Patrik Pavelka

Slovenskí mladíci v Tbilisi v skupine bez bodu

Slovenská vodnopólová reprezentácia do 17 rokov pod vedením trénera Miroslava Gogolu neuspela ani v treťom skupinovom zápase na ME tejto vekovej kategórie. Po prehrách s Maďarskom 2:18 a s Holandskom 8:14 dnes naši mladí vodní pólisti nestačili na Srbsko, ktorému podľahli o desať gólov 4:14. V skupine C teda končia bez bodu na poslednom štvrtom mieste a zajtra nastúpia v skupine o 13.-16.miesto o 09,30 hod nášho času proti poslednému družstvu zo skupiny A, ktorým je Turecko. Do záverečného skupinového stretnutia na ME U17 v gruzínskom Tbilisi sme nastúpili v bráne s Adamom Šimkovičom, ktorý odchytal celý zápas. Začali sme dobre, po využitej presilovke sme po góle Martina Horvátha išli do vedenia, lenže následne Srbsko vyrovnalo a po premenenom pokutovom hode sa ujalo vedenia 2:1. Po vylúčení Holiča bol súper úspešný v presilovke a pridal svoj tretí gól. Nám sa podarilo po presnom zásahu Alexandra Ravingera znížiť stav na 3:2, ale 42 sekúnd pred koncom Srbsko pridalo ešte štvrtý gól a tak po prvom dejstve vyhrávalo dvojgólovým rozdielom 4:2. Druhá štvrtina našim vodným pólistom absolútne nevyšla, inkasovali sme štyri góly a nedali sme ani jeden, nevyužili sme na gól ani štyri presilové hry a tak sme po prvom polčase ťahali za kratší koniec a súper sa dostal do vedenia 8:2. V tretej osemminútovke nám Srbsko pridalo ďalšie dva presné zásahy a už to bolo 10:2, 40 sekúnd pred koncom Jakub Holič zaznamenal náš tretí gól v tomto stretnutí. Mali sme výhodu jednej presilovky, gól sme nedali, Srbi dostali šancu v presile celkovo štyri razy, ale neskórovali ani raz. Na začiatku poslednej štvrtiny sa tretím faulom porúčal zo zápasu Michal Varga a krátko na to sme dostali 11- ty gól. Na skórovanie sme mali v ďalšom priebehu tri možnosti v presilovkách, ale neuspeli sme ani raz, náš štvrtý gól dal Adam Berlanský niečo viac ako päť minút pred koncom - 11:4. Z našej strany to však bolo definitívne všetko, pretože potom sa strelecky presadili už len hráči súpera, dali nám tri góly a nakoniec v zápase dominovali 14:4. Pre nás to znamená posledné miesto v skupine a dva boje v skupine o 13.-16.miesto. Zajtra nastúpime proti poslednému mužstvu v skupine A, ktorým sa stalo Turecko, ktoré podobne ako naši hráči nezískalo v skupine ani bod a prehralo s Ruskom 7:13, s Maltou 8:12 a s Talianskom 9:16. Srbsko vs SLOVENSKO 14:4 ( 4:2, 4:0, 2:1, 4:1 ) Naše góly : Ravinger, Berlanský, Holič a Horváth po 1 -- Patrik Pavelka

Nominačný list / Majstrovstvá sveta juniorov v plávaní

Zraz účastníkov je 17.08.2019 o 11:35 h - Hlavna vlaková stanica Bratislava Vedúci akcie: Miloš Božik  (+421 907 979 751‬) Doprava: dopravu do miesta zrazu si účastníci zabezpečujú na vlastné náklady resp. na náklady materského oddielu. Reprezentant je povinný v prípade neúčasti na takýchto podujatiach, s výnimkou dopingových kontrôl, dostatočne vopred odôvodniť a ospravedlniť svoju neúčasť Rade SPF prostredníctvom sekretariátu SPF písomnou formou na sport@swimmsvk.sk a reprezentacia@swimmsvk.sk