Správy

Majstrovstvá sveta v diaľkovom plávaní 2017

Od dnešného dňa v Maďarskom Balatonfüredu začínajú súťaže v diaľkovom plávaní. Slovenská výprava do dejiska majstrovstiev dorazila 13.07. aby sa pretekári mohli oboznámiť s traťou a odplávať niekoľko posledných tréningových kilometrov pred vrcholom ich sezóny. Výprava je v zložení Peter Gutyan, Marek Pavuk a Karolína Balážiková. Výpravu vedie viceprezident pre diaľkové plávaní Marian Pavuk a asistenciu pretekárom bude poskytovať aj Miroslav Nowak. V piatok 14.07. prebehla technická porada po ktorej plavci dostali pridelené čísla a aj pozície z ktorých budú štartovať a v závode na 10km aj občerstvovať. Trať pre všetky preteky je tá istá. Jedno kolo má 2500m, na 5km sa budú plávať 2 kola, na 10km sa budú plávať 4 kolá. Výsledky z pretekov môžete sledovať na stránkach Omega Timing. Video prenos z celých pretekov beží na Fina.tv (web, mobilné zariadenia). Prenos je platený, ale prvé tri dny sú zadarmo.  Program súťaží Sobota 15.07.2017 o 10:00 5km muži, s číslom 24 Peter Gutyan. Nedeľa 16.07.2017 o 10:00 10km ženy, s číslom 45 Karolína Balážiková Utorok 18.07.2017 o 10:00 10km muži, s číslom 45 Marek Pavuk 10km muži, s číslom 63 Peter Gutyan Streda 19.07.2017 o 10:00 5km ženy, s číslom 3 Karolína Balážiková Výsledky Sobota 15.07.2017 Peter Gutyan vo svojom prvom štarte na MS zaplával veľmi pekný výsledok. V obrovskej konkurencii nestratil hlavu a držal sa mimo hlavného poľa aby sa nezranil pred štartom na 10km. V polovičnej trati doplával v čase 1:00:24,5 a skončil na celkovo 54. mieste. Nedeľa 16.07.2017 Karolína Balážiková plávala svoj prvý štart na MS podľa plánu. V prvých troch kolách sa držala súperiek aby sa od nich v poslednom kole odtrhla a v cieli ich porazila. Na 10km zaplávala čas 2:26:37,8 a skončila na 56. mieste. Dobrá nálada a dostatok síl po doplávaní je skvelou správou pre pretek na polovičnej trati.  Útorok 18.07.2017 Marek Pavuk a Peter Gutyan niekoľko minút po skončení preteku na 10km. Peter skončil 57. časom 2:06:07,0 a Marek 58. časom 2:07:14,9. Gratulujeme.  Videa

NA MAJSTROVSTVÁCH EURÓPY JUNIOROV V PLÁVANÍ / Resume

12 pretekárov nás reprezentovalo na Majstrovstvách Európy juniorov v plávaní, ktoré sa konali 28.06.- 02.07.2017 v Netanyi/ISR Dievčatá : Barbora Tomanová (50Z,100Z,50M) Barbora Mikušková (50VS,100VS,200VS) Tamara Potocká (50M,100M,50VS) Robin Reindl (50M,200PP,400PP) Miroslava Záborská (50P,100P,200P) Nikoleta Trníková (50P,100P,200P,200PP,400PP) Natália Verešová (50P,100P,200P) Laura Benková (100VS,200VS,50M,200PP) Sára Niepelová (200PP,400PP,100M,400VS) Chlapci : Adam Černek (50Z,100Z,200Z,100VS,200PP) Jozef Beňo (50P,100P,200P) Adam Rosipal (400VS,800VS,1500VS)   Plavci sa predstavili v 42 individuálnych štartoch a 5 štafetových štartoch.   RESUME V stredu 28.07.2017 sa začali juniorské ME v izraelskej Netanyi. V tomto meste s počtom obyvateľov niečo cez 200000 sa vo Wingate institute konali súťaže v peknom komplexe s krytým 50m 10 dráhovým bazénom a hneď vedľa krytým 50m rozplavávacím bazénom na ktorom sme  mali k dispozícii stan pre masérsky stôl. Slovensko v tomto roku reprezentovalo 9 dievčat a 3 chlapci. Celkom 12 plavcov sa predstavilo v 42 individuálnych štartoch a 4 štafetových štartoch. STREDA 28.6.2017: Najlepšie v prvý deň sa darilo Jozefovi Beňovi, ktorý si v disciplíne 200m prsia zlepšil osobné maximum o 1,3 sekundy a zároveň zlepšil SR rekord juniorov, keď dosiahol pekný čas 2:18,70 a v semifinále obsadil konečné 12. miesto. Skvele mu konkuroval Adam Černek ktorý v disciplíne 100m znak taktiež postúpil do semifinále kde časom 57,30 (ráno 56,89 nový rekord SR juniorov) obsadil 15. miesto. Mirka Záborská si v disciplíne 50m prsia zlepšila osobné maximum a zaplávala čas 33,25 čo stačilo na 27. miesto/45. V disciplíne 400m polohové preteky len tesne zaostala za osobákom Nikoleta Trníková a časom 5:03,81 obsadila konečné 22.miesto. V štafete sa na 4x100m voľný spôsob predstavili dievčatá a v zložení (Tomanová, Benková, Potocká, Mikušková) obsadili celkové 12. miesto. ŠTVRTOK 29.6.2017: Druhý deň sa nepodarilo nikomu z našich reprezentantov prebojovať do semifinále. Osobný rekord sa podarilo zlepšiť o 1,3 sekundy len Adamovi Černekovi keď v jeho doplnkovej disciplíne 200m polohové preteky zaplával čas 2:10,33. V disciplíne 200m prsia sa nepodarilo dievčatám postúpiť ďalej keď Mirka Záborská časom 2:36,00 25. miesto a Nikoleta Trníková časom 2:36,42 skončila na 27. mieste. Mix štafeta na 4x100m voľný spôsob v zložení (Beňo, Mikušková, Benková, Černek) obsadila konečné 12. miesto. PIATOK 30.6.2017: V piatok mali opäť svoj deň chlapci keď najprv Jozef Beňo postúpil do semifinále kde časom 29,10 obsadil celkové pekné 11. miesto. A nasledoval ho aj Adam Černek keď v jeho najsilnejšej disciplíne 200m znak vybojoval parádne 10. miesto keď mu časom 2:03,07 (ráno 2:02,14 nový rekord SR juniorov) len o 0,2 sekundy ušiel postup do finále. Výborne bojovala aj Laura Benková keď vo svojej najsilnejšej disciplíne 200m voľný spôsob zlepšila svoj osobák a časom 2:04,17 obsadila 23. miesto/51. V disciplíne 100m motýlik nesklamala Tamara Potocká a časom 1:02,15 obsadila 22. miesto. Štafeta na 4x100m polohové preteky dievčatá v zložení (Tomanová, Záborská, Potocká, Mikušková) obsadila 16. miesto. SOBOTA 1.7.2017: Aj v tento deň pokračovali naši chlapci v skvelých výkonoch. Najprv Adam Černek v disciplíne 50m znak postúpil do semifinále a časom 26,64 (ráno 26,49 vyrovnaný rekord SR juniorov) obsadil 14. miesto. Jozef Beňo na 100m prsia len tesne zaostal za osobákom a časom 1:03,49 obsadil v semifinále konečné 13. miesto. Tamare Potockej sa podarilo vylepšiť osobné maximum v doplnkovej disciplíne 50m voľný spôsob. Barbora Mikušková zaostala len  o 0,14 stotín za osobákom v tej istej disciplíne. Najlepšia z našich v disciplíne 200m polohové preteky Laura Benková obsadila konečné 29. miesto keď časom 2:22,09 si zlepšila svoje osobné maximum temer o 1 sekundu. V disciplíne 100m prsia Mirka Záborská zaostala za svojim osobákom časom 1:13,53 o 0,2 sekundy. Na záver dňa si zlepšil osobné maximum aj Adam Rosipal v disciplíne 800m voľný spôsob keď časom 8:25,14 obsadil 21. miesto. NEDEĽA 2.7.2017: V posledný deň šampionátu výborne bojovala Tamara Potocká keď jej v disciplíne 50m motýlik len o 0,02 stotiny ušlo semifinále a časom 27,88 obsadila konečné 18. miesto. Štafeta na 4x200m voľný spôsob dievčat v zložení (Benková, Mikušková, Niepelová, Trníková) obsadila konečné 14. miesto.   Celkovo naši reprezentanti nesklamali. Hlavne chlapci sa ukázali v skvelej forme a určite sú prísľubom do budúcnosti. Od niektorých dievčat sme čakali viac ale verím, že v ďalších pretekoch ktoré ich čakajú (EYOF,MSJ) ešte preukážu svoje kvality.

Žrebovanie na mužské MEJ vo vodnom póle do 17 rokov

Máme oficiálne potvrdené žrebovanie na mužské MEJ do 17rokov!!! Na MEJ do 17 rokov nastúpia naši chlapci v skupine-D proti družstvám: Grécka,Ruska a Turecka. Šampionát sa odohrá 10.- 17.09.2017 na Malte (MLT). Zastúpenie budeme mať aj medzi rozhodcami. Reprezentovať nás bude PETER RADIČ.

Žrebovanie na ženské MEJ vo vodnom póle do 17 rokov

Máme oficiálne potvrdené žrebovanie na ženské MEJ do 17rokov!!! Na MEJ do 17 rokov nastúpia naše dievčatá v skupine-B proti družstvám: Španielska,Izraela a Turecka. Šampionát sa odohrá 20.- 27.08.2017 v Novom Sade (SRB). Zastúpenie budeme mať aj medzi rozhodcami.Reprezentovať nás bude MARTINA KUNÍKOVÁ.

Majstrovstvá SR starších žiakov, Štúrovo

Majstrovstvá starších žiakov v termíne 2.-4. júla prebehli úspešne. Tento rok nám prialo aj počasie. Na otvorenom 50-metrovom bazéne sa predstavili žiaci a žiačky kategórie A dovedna zo 47 klubov.  Štartový povel odznel pre 267 plavcov, ktorí pretekali 1609-krát.  Zaujímavou časťou boli isto štafety, ktorých sa zúčastnilo 72 plavcov.  Ďakujeme všetkým plavcom, trénerom, rozhodcom za účasť a TJ Dunaj Štúrovo za výbornú technickú organizáciu.    Medailisti po disciplínach : https://www.swimmsvk.sk/sites/default/files/vysledky/20170602_st_medailisti.pdf Výsledky : https://www.swimmsvk.sk/sites/default/files/vysledky/20170602_st_vysledky.pdf