Slovenské rekordy v plávaní

S platnosťou od 1.1.2003 sa uznávajú slovenské rekordy v plávaní namerané iba automatickým (elektronickým) časomerným zariadením (AČZ). Od 1.1.2010 sa v žiackych kategóriách evidujú slovenské plavecké rekordy po ročníkoch a to rekordy 11.-, 12.-, 13.- a 14.- ročných. V kategórii 10.-ročných sa evidujú najlepšie výkony, tzn. absolútne najlepšie výkony z bazénových dlžok 50m a 25m, namerané ručným alebo AČZ – meraním. Všetky najlepšie výkony v kategórii 11-ročných k 31.12.2009 boli zaplávané na 25m bazéne. Pre evidenciu na 50m bazéne sa k 1.1.2010 stanovili základné rekordy prepočtom času z bodovej hodnoty výkonu na 25m bazéne prostredníctvom platného FINA 2008 bodovania (FINA Point Scoring 2008). Slovenské juniorské rekordy sa evidujú vo vekových kategóriách juniori 18-roční a mladší a juniorky 16-ročné a mladšie.

Voľný spôsob
50m
50m 22,05 Kučík Roman DUBB 25.11.2010 Eindhoven/NED
50m 22,09 Križko Ľuboš DUBB 19.12.2009 Trenčín
50m 22,28 Križko Ľuboš DUBB 16.11.2008 Berlín/GER
100m
100m 48,00 Štefánik Vladimír NERZI 19.12.2015 Čilistov
100m 49,42 Štefánik Vladimír NERZI 21.11.2015 Rimavská Sobota
100m 49,46 Kučík Roman DUBB 25.11.2010 Eindhoven/NED
200m
200m 1:47,59 Jelenák Pavol JTBA 14.11.2015 Graz/AUT
200m 1:48,65 Križko Ľuboš SSTN 03.03.2000 Atény/GRE
400m
400m 3:43,51 Nagy Richard JTBA 05.12.2014 Dauha/QAT
400m 3:45,09 Nagy Richard JTBA 12.12.2013 Herning/DEN
400m 3:47,23 Nagy Richard JTBA 20.10.2012 Berlín/GER
400m 3:52,62 Varga Richard JTBA 19.12.2009 Trenčín
800m
800m 7:44,58 Nagy Richard JTBA 17.10.2014 Plzeň/CZE
800m 7:56,07 Nagy Richard JTBA 14.12.2013 Herning/DEN
800m 7:57,17 Nagy Richard JTBA 10.11.2012 W. Neustadt/AUT
800m 8:00,56 Varga Richard JTBA 20.12.2009 Trenčín
1500m
1500m 14:35,50 Nagy Richard JTBA 07.12.2014 Dauha/QAT
1500m 14:38,64 Nagy Richard JTBA 18.10.2014 Plzeň/CZE
1500m 14:55,97 Nagy Richard JTBA 14.12.2013 Herning/DEN
1500m 14:56,53 Nagy Richard JTBA 10.11.2012 W. Neustadt/AUT
1500m 14:56,56 Nagy Richard JTBA 10.11.2012 W. Neustadt/AUT
Znak
50m
50m 23,15 Križko Ľuboš DUBB 12.12.2008 Rijeka/CRO
50m 23,70 Križko Ľuboš DUBB 16.11.2008 Berlín/GER
50m 23,98 Križko Ľuboš DUBB 13.12.2007 Debrecen/HUN
50m 24,15 Križko Ľuboš DUBB 13.12.2007 Debrecen/HUN
50m 24,17 Križko Ľuboš DUBB 08.12.2006 Helsinky/FIN
50m 24,56 Križko Ľuboš DUBB 07.04.2006 Šhangaj/CHI
100m
100m 52,81 Križko Ľuboš AŠK Banská Bystrica 09.12.2006 Helsinky/FIN
100m 53,66 Križko Ľuboš DUBB 05.04.2006 Šhangaj/CHI
100m 53,77 Križko Ľuboš DUBB 05.04.2006 Šhangaj/CHI
200m
200m 1:55,72 Machovič Miroslav STUTT 07.04.2002 Moskva/RUS
Prsia
50m
50m 26,73 Botík Marek VSKUK 07.08.2017 Berlin/GER
50m 26,82 Botík Marek VSKUK 07.08.2017 Berlin/GER
50m 26,82 Botík Marek VSKUK 18.12.2016 Čilistov
50m 26,99 Botík Marek VSKUK 14.12.2013 Herning/DEN
50m 27,02 Klobučník Tomáš DUBB 14.12.2013 Herning/DEN
50m 27,12 Klobučník Tomáš DUBB 10.08.2013 Berlin/GER
50m 27,29 Klobučník Tomáš JTBA 24.11.2012 Chartres/FRA
50m 28,02 Klobučník Tomáš JTBA 15.11.2009 Berlín/GER
50m 28,41 Klobučník Tomáš ŠKTOP 13.12.2008 Rijeka/CRO
50m 28,51 Klobučník Tomáš ŠKTOP 11.12.2008 Rijeka/CRO
50m 28,63 Kuchár Matej DUBB 16.12.2007 Trenčín
50m 28,68 Kuchár Matej DUBB 16.12.2007 Trenčín
100m
100m 57,71 Klobučník Tomáš DUBB 03.12.2014 Dauha/QAT
100m 57,75 Klobučník Tomáš DUBB 13.12.2013 Herning/DEN
100m 57,85 Klobučník Tomáš DUBB 12.12.2013 Herning/DEN
100m 58,36 Klobučník Tomáš DUBB 12.12.2013 Herning/DEN
100m 58,43 Klobučník Tomáš DUBB 08.08.2013 Eindhoven/NED
100m 58,89 Klobučník Tomáš DUBB 08.08.2013 Eidhoven/NED
100m 59,17 Klobučník Tomáš JTBA 22.11.2012 Chartres/FRA
100m 59,89 Klobučník Tomáš JTBA 15.11.2009 Berlín/GER
100m 1:00,17 Klobučník Tomáš ŠKTOP 11.12.2008 Rijeka/CRO
100m 1:01,65 Klobučník Tomáš ŠKTOP 16.11.2008 Berlín/GER
100m 1:01,18 Klobučník Tomáš ŠKTOP 15.11.2008 Berlín/GER
200m
200m 2:04,29 Klobučník Tomáš DUBB 05.12.2014 Dauha/QAT
200m 2:04,97 Klobučník Tomáš DUBB 15.12.2013 Herning/DEN
200m 2:06,24 Klobučník Tomáš DUBB 15.12.2013 Herning/DEN
200m 2:06,65 Klobučník Tomáš DUBB 07.08.2013 Eindhoven/NED
200m 2:07,96 Klobučník Tomáš DUBB 07.08.2013 Eidhoven/NED
200m 2:07,96 Klobučník Tomáš JTBA 14.12.2012 Istanbul/TUR
200m 2:10,62 Klobučník Tomáš ŠKTOP 14.12.2008 Rijeka/CRO
Motýlik
50m
50m 23,62 Halas Adam STUTT 16.12.2016 Čilistov
50m 23,62 Navara Michal ŠK Topvar Topolčany 13.12.2009 Istanbul/TUR
50m 23,75 Navara Michal ŠKTOP 14.11.2009 Berlín/GER
50m 24,16 Navara Michal ŠKTOP 10.11.2009 Stockholm/SWE
50m 24,34 Trudman Norbert VIB 14.12.2008 Rijeka/CRO
100m
100m 52,66 Halas Adam STUTT 18.12.2016 Čilistov
100m 52,94 Navara Michal ŠK Topvar Topoľčany 10.12.2009 Istanbul/TUR
100m 53,16 Trudman Norbert VIB 11.11.2009 Stockholm/SWE
200m
200m 1:57,02 Géry Marcel TJ VŠ Trnava 04.01.1985 Fayettville/USA
Polohové preteky
100m
100m 54,60 Klobučník Tomáš DUBB 21.12.2014 Dolný Kubín
100m 54,72 Klobučník Tomáš ŠK Topvar Topoľčany 12.12.2009 Istanbul/TUR
100m 55,36 Medo Milan ŠKTOP 14.11.2009 Berlín/GER
100m 55,74 Klobučník Tomáš ŠKTOP 12.12.2008 Rijeka/CRO
100m 57,21 Machovič Miroslav DUBB 23.11.2008 Brno/CZE
100m 57,27 Medo Milan ŠKTOP 15.11.2008 Berlín/GER
100m 57,45 Machovič Miroslav AŠKBB 17.12.2004 Trenčín
200m
200m 1:58,41 Nagy Richard JTBA 15.11.2015 Graz/AUT
200m 2:00,58 Aschengeschvantner Miroslav PITOP 07.11.2014 Adelaide/AUS
200m 2:01,15 Aschengeschvantner Miroslav PITOP 12.09.2014 Homebush/AUS
200m 2:01,20 Klobučník Tomáš ŠK Topvar Topoľčany 20.12.2009 Trenčín
400m
400m 4:04,73 Nagy Richard JTBA 03.12.2015 Netanya/ISR
400m 4:06,03 Nagy Richard JTBA 03.12.2015 Netanya/ISR
400m 4:07,94 Nagy Richard JTBA 04.12.2014 Dauha/QAT
400m 4:13,25 Nagy Richard JTBA 13.12.2013 Herning/DEN
400m 4:18,50 Nagy Richard JTBA 17.11.2013 Brno/CZE
400m 4:22,01 Nagy Richard JTBA 13.12.2012 Istanbul/TUR
400m 4:22,55 Nagy Richard JTBA 01.12.2012 Spišská Nová Ves
400m 4:22,60 Nagy Richard JTBA 09.11.2012 Wiener Neustadt/AUT
Štafety voľný spôsob
4x100m Klub
4x100m Klub 3:20,54 Jelenák, Hlávek, Čmeľ, Keresztes VSKUK 18.12.2016 Čilistov
4x100m Klub 3:23,07 Čmeľ, Krč, Klátik, Hlávek VSKUK 20.12.2015 Čilistov
4x100m Klub 3:26,67 Trudman, Obst O., Nagy, Siekel VIB 14.12.2007 Trenčín
4x200m Klub
4x200m Klub 7:34,53 Siekel, Nagy, Kráľovič, Trudman VIB 16.12.2007 Trenčín
4x50m Klub
4x50m Klub 1:31,10 Keresztes, Hlávek, Klátik, Čmeľ VSKUK 17.12.2016 Čilistov
4x50m Klub 1:31,30 Hlávek, Lederer, Klátik, Čmeľ VSKUK 19.12.2015 Čilistov
4x50m Klub 1:32,30 Kubický, Vácval, Kučík, Tomaník DUBB 16.12.2011 Trenčín
4x50m Klub 1:32,53 Navara, Klobučník, Jelenák, Medo ŠKTOP 20.12.2009 Trenčín
4x50m Klub 1:32,90 Križko, Kucbel, Kuchár, Machovič DUBB 22.11.2008 Brno/CZE
Polohové štafety
4x100m Klub
4x100m Klub 3:57,21 Križko, Čáp, Kučík, Kaňuk AŠK Banská Bystrica 2001 -
4x50m SVK
4x50m SVK 1:39,58 Kubický, Klobučník, Grznár, Navara SVK 29.11.2013 Trenčín
4x50m Klub
4x50m Klub 1:39,68 Klátik, Botík, Hlávek, Čmeľ VSKUK 18.12.2015 Čilistov
4x50m Klub 1:41,24 Grznár, Botík, Hlávek, Lederer VSKUK 19.12.2014 Dolný Kubín
4x50m Klub 1:41,29 Baštek, Botík, Grznár, Navara VSKUK 30.11.2013 Trenčín
4x50m Klub 1:41,46 Kubický, Vácval, Kučík, Tomaník DUBB 01.12.2012 Spišská Nová Ves
4x50m Klub 1:41,84 Jelenák, Klobučník, Navara, Medo ŠKTOP 19.12.2009 Trenčín
4x50m Klub 1:41,95 Križko, Kuchár, Kučík, Mitrenga DUBB 16.12.2006 Trenčín
4x50m Klub 1:42,79 Križko, Buriš, Kučík, Machovič AŠKBB 18.12.2004 Trenčín
4x100m SVK
4x100m SVK 3:53,47 Dolník, Čičmanec, Zahradník, Domanický SVK 2001 -